pohoda62
24.02.13,12:04
Dobrý deň, stalo sa, že SZČO vystavili v nemocnici PN-ku, na ktorú má nárok. Vzhľadom na podnikateľskú činnosť, bude musieť fakturovať (projektant) a bude mať teda príjem, lebo zrejme pôjde o dlhodobú PN-ku. Ako tento príjem ovplyvní jeho nárok na PN-ku?. Ďakujem za odpovede.
veronikasad
24.02.13,11:05
Kto bude vykonávať prácu počas PN-ky ?
pohoda62
24.02.13,12:08
Tá práca je už hotová, len ju treba vyfakturovať. Možno že zadávateľ bude mať ešte nejaké drobné pripomienky, ktoré bude treba zapracovať. No a to bude musieť on.
Economic
24.02.13,12:14
Dobrý deň, stalo sa, že SZČO vystavili v nemocnici PN-ku, na ktorú má nárok. Vzhľadom na podnikateľskú činnosť, bude musieť fakturovať (projektant) a bude mať teda príjem, lebo zrejme pôjde o dlhodobú PN-ku. Ako tento príjem ovplyvní jeho nárok na PN-ku?. Ďakujem za odpovede.

Môj osobný názor je takýto. Som podnikateľ, v januári a začiatok februára som robil. Ochorel som, som v nemocnici, ale realizované práce vyfakturovať musím a aj môžem. Mne pokiaľ som schopný a nič mi nebráni predsa vystaviť faktúru. Ja teda myslím, že môže.
Pepa
25.02.13,15:02
Dobrý deň, stalo sa, že SZČO vystavili v nemocnici PN-ku, na ktorú má nárok. Vzhľadom na podnikateľskú činnosť, bude musieť fakturovať (projektant) a bude mať teda príjem, lebo zrejme pôjde o dlhodobú PN-ku. Ako tento príjem ovplyvní jeho nárok na PN-ku?. Ďakujem za odpovede.
Nijako - u SZČO neexistuje podmienka straty príjmu.
blavaciko
25.02.13,16:34
samozrejme ze moze fakturovat aj pocas pnky, len treba dat pozor, aby pocas pn nepracoval...
ak by moja firma nebola sro ale bol by som szco, tiez by mohol vzniknut podobny pripad...

v zmluve s odberalom mame podla zakona stanoveny ako den plnenia dodanie kompletnej objednavky. Ja tuto objednavku ale riesim cca dva tyzdne vopred, tzn. ze pracujem predtym ako je den dodania. ak by som bol v den dodania na pn, stale mozem vystavit fakturu, pretoze som pracoval predtym...

ta
Katy a R
25.02.13,16:44
SZČO počas DPN musí dodržiavať liečebný režim! to je všetko:);) Dávku mu môžu pozastaviť vtedy - ak sa pri kontrole zistí porušenie liečebného režimu.