manamaja
24.02.13,15:22
Dobrý deň, prosím Vás, mám podávať žiadosť o odkalad na DP, a potom i DP? alebo nemusím:
Žijem a pracujem už niekolko rokov v čr, doteraz som podávala vždy odklad na podanie DP na slovenksu a následne v lete DP. Za minulý rok som ale marodila 38 dní potom som nastupila na materskú, ktorá bola pol roka(ta sa počita v čr do zdanitelných príjmov)a potom som na rodičovkom príspevku, ten sa už do zdanitelných príjmov nepočita. Mám teda podávať Dp?
Ešte jedna otázka, čo musím splnit aby som nemusela podavať dp ak žijem dlhodobo v čr s manželom slovákom a s dieťatom, trvalé bydlisko mám na Sr. Ďakujem za odpoveď.
Katy a R
24.02.13,14:35
Ak by tvoje zdaniteľné príjmy nepresiahli hranicu 1822 eur, tak nie si povinná podávať na SR DP. Do zdaniteľných príjmov sa nepočíta ani materské, ani nemocenské, ani RP . České DP si samozrejme spravíš podľa ich predpisov .
Možno ťa mýli jedna vec- že nemocenské a materské sa počíta do príjmu manželky vtedy, ak si chce uplatniť NČZD na manželku jej manžel.
manamaja
25.02.13,14:21
Ešte jedna otázka, čo musím splnit aby som nemusela podavať dp ak žijem dlhodobo v čr s manželom slovákom a s dieťatom(stredisko životných záujmov je v čr) trvalé bydlisko mám na Sr .Alebo musim podavaž DP vždy,ked mam trvalé bydlisko na SR. Ďakujem za odpoveď.
Katy a R
25.02.13,14:25
Dôležité je, v ktorom štáte si daňovým rezidentom:confused::confused:. Ak si daňovým rezidentom SR - podávaš u nás DP z celosvetových príjmov.
Ale ak nebudeš mať zdaniteľný príjem vyšší ako 50% NČZD - tak povinnosť podať DP nie je!
manamaja
25.02.13,14:50
Podľa definície daňového rezidenta (http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/dane_poplatky_20758.html?year=0#NEREZIDENTI) som rezidentom v Čr. Je k tomu potrebný nejaký doklad z daňového úradu v čr,sr alebo to závisí len na mojom úsudku a rozhodnuti a jedonoducho iba nepodám dp?