MoonSK
24.02.13,15:36
Som vydata v zahranici {natrvalo od minuleho roka} , nezamestnana. Neodhlasila som sa { moja chyba jasne viem } zo Zdravotnej poistovne a tak mi prisiel list ze neeviduju mojho platitela od augusta do decembra 2011 a ze musim tym padom zaplatit cca 485 Eur. a potom ma budu evidovat ako samoplatcu kde musim platit mesacne tych cca 5o Eur. Moje zdravotne poistenie mi tu plati manzelove, nakolko on je poisteny v sukromnej klinike, ma to nadstandartne drahe poistenie ktore sa vztahuje aj na manzelku...Ako to predlozit spatne slovenskej zdravotnej poistovni Dovera ? Vdaka za rady, tipy ja viem, moja chyba ze som na to nemyslela skor :confused:
Mila123
24.02.13,14:40
Som vydata v zahranici {natrvalo od minuleho roka} , nezamestnana. Neodhlasila som sa { moja chyba jasne viem } zo Zdravotnej poistovne a tak mi prisiel list ze neeviduju mojho platitela od augusta do decembra 2011 a ze musim tym padom zaplatit cca 485 Eur. a potom ma budu evidovat ako samoplatcu kde musim platit mesacne tych cca 5o Eur. Moje zdravotne poistenie mi tu plati manzelove, nakolko on je poisteny v sukromnej klinike, ma to nadstandartne drahe poistenie ktore sa vztahuje aj na manzelku...Ako to predlozit spatne slovenskej zdravotnej poistovni Dovera ? Vdaka za rady, tipy ja viem, moja chyba ze som na to nemyslela skor :confused:
predlož nejaké potvrdenie, že si v zahraničí zdravotne poistená....
MoonSK
24.02.13,14:54
a nebude im to vadit ze to bude v grectine ? :rolleyes:....a da sa to aj spatne tie mesiace ?
Mila123
24.02.13,14:57
a nebude im to vadit ze to bude v grectine ? :rolleyes:....a da sa to aj spatne tie mesiace ?
bude vadiť, musíš si ho dať preložiť znalcom, resp. prekladateľom (úradný doklad- s okr. pečiatkou) a takýto v slovenčine predložiť Dôvere....
spätne to pôjde, ale ako ďaleko? tuším 3 roky.....
popr. napíš e-maila do Dôvery, určite ti odpovedia......
Katy a R
24.02.13,16:23
no ak aj spätne pôjde - treba počítať s tým, že poisťovňa si môže nárokovať od teba uhradiť tie pravidelné mesačné platby, ktoré ZP platila tvojmu praktickému lekárovi, zubnému a gynekológovi.
- nájdeš aj tu na porade podobné prípady.
MoonSK
24.02.13,18:54
a co ked nezaplatim vobec ? Daju to na Urad pre dohlad nad zdravotnou zdravotlivostou a oni budu odomna vymahat? Proste sa neda len zrusit zmluvu s nimi >?
BXLmiami
24.02.13,18:58
Nedá,dlhy zo zdravotky príde vymáhať exekutor.Prípadne si počká kedy budeš v SR-nemohla by si sa vrátiť.Treba okopírovaný zdrav.preukaz s dátumom odkedy si poistená v zahraničí alebo potvrdenie s datumom,odkedy ťa kryjú a spatne s nejakou pokutou sa to dá do poriadku.A v prípade že sa posťahuješ naspať,nebudeš mať problém.
arizona
24.02.13,19:12
a co ked nezaplatim vobec ? Daju to na Urad pre dohlad nad zdravotnou zdravotlivostou a oni budu odomna vymahat? Proste sa neda len zrusit zmluvu s nimi >?
Radsej kominikuj so ZP,ako to vyriesit. Lebo ak budes hrat "mrtveho brouka" posunu pohladavku exekutorovi a vyjde ta to drahsie.
MoonSK
24.02.13,19:35
ALe sa obavam ze manzelove poistenie mne akceptovat na SK nebudu..budu ziadat moje personalne...Ja som nezamestnana a tu nikoho nezaujima ci som zdravotne poistena alebo nie, nieje to tu povinne !!!
MoonSK
24.02.13,19:44
Ja jelito som si myslela ze Urad prace na SK da potom v auguste Dovere automaticky vediet ze uz nebudu zamna platit a Dovera potom automaticky somnou prerusi zmluvu...a len mi poslu o tom papier...........a nie ze po 7 mesiacoch mi len poslu list ze im dlhujem 486 EUr....ved to skade zobrali tu sumu ???
Katy a R
24.02.13,20:10
urob tak, ako ti BXL radí ... nebude to také strašné :confused: Len si treba ujasniť, že či máš teda poistenie v grécku, alebo nie - (ako to je s tým manželovým:confused:)
- len časť povinností ti priložím ;) (je ich viac - viď zák o ZP )
(1) Poistenec je povinný oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni najneskôr do ôsmich dní
a) zmenu mena, priezviska, rodného čísla a zmenu trvalého pobytu,
b) zmenu alebo vznik platiteľa poistného,
c) skutočnosti rozhodujúce pre zánik verejného zdravotného poistenia (§ 5 ods. 2 a 3) a vrátiť preukaz poistenca,
d) skutočnosti rozhodujúce pre vznik alebo zánik povinnosti štátu platiť za neho poistné (§ 11 ods. 7).
e) skutočnosti rozhodujúce pre zmenu sadzby poistného (§ 12).
arizona
24.02.13,20:11
Ja jelito som si myslela ze Urad prace na SK da potom v auguste Dovere automaticky vediet ze uz nebudu zamna platit a Dovera potom automaticky somnou prerusi zmluvu...a len mi poslu o tom papier...........a nie ze po 7 mesiacoch mi len poslu list ze im dlhujem 486 EUr....ved to skade zobrali tu sumu ???

Nie, je to povinnostou obcana sa osobne odhlasit do 8 dni zo ZP, a nahlasit kazdu zmenu. /ako sa vravi, neznalost zakona neospravedlnuje/
Nesplnenie povinnosti mozu spoplatnit sumou 333 €,prip. uroky z omeskania.
viac : http://www.dovera.sk/platitel/a354/povinnosti-platitela
Katy a R
24.02.13,20:17
a vrátiť SK preukaz
MoonSK
25.02.13,09:24
Tak my mame povinnosti ale DOvera nie ! My mame 8 dnovu lehotu a oni neobmedzenu, upomienky posielaju hocikedy a na maily odpovedaju aj po tyzdni, tak ako my mame dodrzat 8 dni...hajzli :mad:, jaaj nervy mam sorry
BXLmiami
25.02.13,11:05
Na odpoved majú zo zákona 30 dní.