gamborik
24.02.13,16:59
Kde nájdem starý rozsudok? Môj starý otec bol odsúdený, pravdepodobne niekedy v 40-tych rokoch, neviem presne kedy, buď za ublíženie na zdraví, vraždu, skrátka nejaké usmrtenie. Viem iba jeho meno a dátum narodenia, neviem ani číslo rozsudku ani nič, mám šancu zistiť, čo sa vlastne stalo? V rozsudku by to malo byť napísané, ale kde ho nájdem, keď nemám skoro žiadne informácie? Srdečná vďaka za každú pomoc.
arizona
24.02.13,16:14
Na sude v archive by vedeli pomoct.Plati sa nejaky poplatok vo forme kolku.
gamborik
24.02.13,16:35
V ktorom archíve? Bratislava? Celé sa to vtedy odohralo v okrese Piešťany.
mattto
24.02.13,16:39
Na sude v archive by vedeli pomoct.Plati sa nejaky poplatok vo forme kolku.

nemyslím, súdy nedržia tak dlho archívy u seba. Podľa terajších predpisov sa spisy archivujú 20 rokov a rozhodnutia 75 rokov, malo by to platiť aj pre trestné veci. Pochybujem, že ho bude vedieť pracovník súdu správne nasmerovať. Dokonca súdy držia u seba spisy iba 5 rokov a potom posielajú do nejakých "hromadných" archívov pre viacero súdov - jeden je aj v Pezinku.

GAMBORIK: napíš na Ministerstvo spravodlivosti SR, tí ti skôr oznámia, či existuje nejaký ústredný archív starých trestných vecí.
gamborik
24.02.13,16:54
Ďakujem, vyskúšam, už len nájsť niekoho, kto mi tam poradí. Budem sa baviť. Vďaka
buchač
24.02.13,17:35
V ktorom archíve? Bratislava? Celé sa to vtedy odohralo v okrese Piešťany.

II. Štátny archív v Bratislave Bratislava I, Bratislava II, Bratislava III, Bratislava IV, Bratislava V
Pobočka:
1. Modra Malacky, Pezinok, Senec
2. Skalica Myjava, Skalica, Senica
3. Šaľa Dunajská Streda, Galanta, Šaľa
4. Trenčín Nové Mesto nad Váhom, Trenčín
5. Trnava Hlohovec, Piešťany, Trnava
http://www.minv.sk/?statny-archiv-v-bratislave

Inak viď

Prístup k archívnym dokumentom
§ 12
Podmienky prístupu k archívnym dokumentom

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-archivoch-a-registraturach/
gamborik
24.02.13,18:11
Ďakujem, obrátim sa na všetky miesta, ktoré mi poradíte, nemám už nikoho z rodiny, koho by som sa mohla opýtať, čo sa stalo :-( Dúfam, že to nakoniec zistím. Vážim si každú pomoc.