Jana0707
24.02.13,19:30
Ak sme predali nehnuteľnosť v roku 2012 mali sme to oznámiť správcovi dane??? :mad: UPs... Ďakujem.
buchač
24.02.13,18:43
Ak sme predali nehnuteľnosť v roku 2012 mali sme to oznámiť správcovi dane??? :mad: UPs... Ďakujem.

(3) Fyzická osoba alebo právnická osoba v priebehu príslušného zdaňovacieho obdobia je povinná oznámiť správcovi dane skutočnosti rozhodujúce pre vznik alebo zánik daňovej povinnosti k dani z nehnuteľností a každú zmenu týchto skutočností do 30 dní odo dňa nasledujúceho po dni, keď tieto skutočnosti alebo ich zmeny nastali.

http://www.porada.sk/t153144-dan-z-nehnutelnosti-oznamenie.html

...ups ...;)
draik
24.02.13,19:00
Dôležité je, kedy bol povolený vklad vlastníckeho práva správou katastra. Ak v roku 2012, tak bolo potrebné oznámenie podať do 30 dní. Od začiatku tohto roka sa už oznámenia nepodávajú.
buchač
24.02.13,19:17
Dôležité je, kedy bol povolený vklad vlastníckeho práva správou katastra. Ak v roku 2012, tak bolo potrebné oznámenie podať do 30 dní. Od začiatku tohto roka sa už oznámenia nepodávajú.
...noooooooo ...ja Ti nevím Karle ....

Ja som teda podal to oznámenie, lebo minulý rok som predal nehnuteľnosť ...ešte aj kópiu so štemplom som dostal o prijatí ...

Ale ak je pravdou , čo tvrdíš ...
Kataster prebehol v poriadku s tým vkladom ... takže chceš povedať , že KN by dal na vedomie správcovi dane skutočnosť o predaji nehnuteľnosti a tým pádom by som akože ja nemusel ???
Takže v podstate povedané , správca dane by mi ani nemal následne vyrúbiť aj tú daň za nehnuteľnosť ???

Na Slovensku neskutočné a nezrealizovateľné .....

Dokonca som na tom oznámení musel nového majiteľa uviesť ...pomaly aj zmluvu o predaji chceli ...
Katy a R
24.02.13,19:55
to Buchač: v tvojom prípade bola povinnosť - oznámiť! - predal si vlani!
Ale od tohto roku sú zmeny ( a je ich viac, nielen to oznámenie;) - napr čiastkové DP, spoločné DP, nepočíta sa už daň ..)

Pre zadávateľa: - vlani bolo treba aj oznámiť - ale to by nebol až taký problém, ako to že do 31.1.2013 bolo treba podať DP !
buchač
24.02.13,20:03
Takže v podstate povedané , správca dane by mi ani nemal následne vyrúbiť aj tú daň za nehnuteľnosť ???


to Buchač: v tvojom prípade bola povinnosť - oznámiť! - predal si vlani!
Ale od tohto roku sú zmeny ( a je ich viac, nielen to oznámenie;) - napr čiastkové DP, spoločné DP, nepočíta sa už daň ..)

Pre zadávateľa: - vlani bolo treba aj oznámiť - ale to by nebol až taký problém, ako to že do 31.1.2013 bolo treba podať DP !
...ahaááá ...takže také novinky ...

Ale fakt ma zaujíma , ako to bude po novom ...
To isté , môj prípad , ale po novom bude ako ???

Mám chápať tak , že sa urobia tie náležitosti s nehnuteľnosťou ( zmluva , predaj , vklad , prepis na KN ) a pre mňa to skončilo ???
Že KN postúpi údaje o predaji tomu správcovi dane a tým pádom tento upraví platbu dane za nehnuteľnosť ???
Stefan2005
24.02.13,20:05
...noooooooo ...ja Ti nevím Karle...

vidíš Ďuri, viac by si odborných tém tu mal čítať :)
Katy a R
24.02.13,20:08
...ahaááá ...takže také novinky ...

Ale fakt ma zaujíma , ako to bude po novom ...
To isté , môj prípad , ale po novom bude ako ???

Mám chápať tak , že sa urobia tie náležitosti s nehnuteľnosťou ( zmluva , predaj , vklad , prepis na KN ) a pre mňa to skončilo ???
Že KN postúpi údaje o predaji tomu správcovi dane a tým pádom tento upraví platbu dane za nehnuteľnosť ???
Myslím, že v tvojom prípade bude treba spraviť čiastkové DP do 31.1.2014:)
wagner
24.02.13,20:12
Myslím, že v tvojom prípade bude treba spraviť čiastkové DP do 31.1.2014:)
Keď predal vlani a bolo to aj zavkladované, tak to mal podať do 31.1.2013, nie 2014 či sa aj v tom už zmenil zákon?
Katy a R
24.02.13,20:14
pýta sa po novom - tento rok !!! (to ako vlani - sme už prebrali predtým!)
buchač
24.02.13,20:25
vidíš Ďuri, viac by si odborných tém tu mal čítať :)
...Pišta ... že sa nevyjadrujem , to ešte neznamená , že nečítam ...;)

Myslím, že v tvojom prípade bude treba spraviť čiastkové DP do 31.1.2014:)
...hm...

.... a pííííp , zasa papierovačky ...??? :eek:
Jana0707
26.02.13,08:24
Ak v jednom roku nadobudola a predal je potrebné daň z nehnuteľnosti????? Ďakujem.