zuzka406
24.02.13,19:18
Aké formuláre,tlačivá,oznámenia,atd. treba posielať a hlavne kam všade pri novozaloženej s.r.o.? Napr. na daňový -čo? Na okresný súd-čo? Nemám zamestnancov a auto chcem v podnikaní riešiť formou nájomnej zmluvy od FO.
KEJKA
24.02.13,19:20
závisí, čo si napísala do oznámenia na živnostenské odd. Oni teoreticky oznámia na DU tvoju firmu, zaregistrujú pre DPPO.
Ale ak chceš, či musíš riešiť DPH, aj tak musíš na DU ísť.
Určite tam chod, viem o prípade, ked ŽÚ registráciu neurobil a klient sa dušoval, že príslušné políčko zaškrtol, DÚ neuznal dôvod zmeškania lehoty a naparil pokutu. Takže radšej chod cca 15-20 dní po zápise na DU a dorieš všetky registrácie. Dones tam oznámenie o bankovom účte.
Okresný súd? - tam si vyzdvihneš prvý výpis z OR, ak si si ho nenechala poslať poštou. Inak nič.
zuzka406
24.02.13,20:28
Dakujem za odpoved, ste zlatá.Pomohla ste mi.
zuzka406
24.02.13,20:51
A ešte by som vás prosila o radu, s.r.o. vznikla 15.2.2013 a 20.2.2013 sme kúpili notebook, v hotovosti, máme od neho blok. Takže na základe tohto bločku môžem zaradiť notebook do majetku firmy? A aká odpisová skupina to bude?
KEJKA
24.02.13,21:19
A ešte by som vás prosila o radu, s.r.o. vznikla 15.2.2013 a 20.2.2013 sme kúpili notebook, v hotovosti, máme od neho blok. Takže na základe tohto bločku môžem zaradiť notebook do majetku firmy? A aká odpisová skupina to bude?zaúčtovať, zaradiť, odpisy v 1.OS = 4 roky,
ale ak jeho hodnota bola nižšia ako 1700 EUR, tak môžeš účtovať aj priamo do nákladov.
zuzka406
25.02.13,05:29
Hej, bola nižšia stál 300 eur. Takže ako by vyzerala predkontácia zaúčtovania 501/211? A následne zaradiť do majetku,áno?
frenkacik
25.02.13,05:50
ja som na zalozenie s.r.o. pouzil firmu, ktora sa tomu venuje
dali mi dobru cenu a je to bez starosti :-)
zuzka406
25.02.13,07:53
Aj to je jedna z možností, ale chcela by som sa to naučiť robiť a venovať sa tomu v budúcnosti.
ja som na zalozenie s.r.o. pouzil firmu, ktora sa tomu venuje
dali mi dobru cenu a je to bez starosti :-)
zuzka406
25.02.13,07:54
A ak dám notebook priamo do spotreby na účet 501, tak ho už asi neodpisujem,že?
zaúčtovať, zaradiť, odpisy v 1.OS = 4 roky,
ale ak jeho hodnota bola nižšia ako 1700 EUR, tak môžeš účtovať aj priamo do nákladov.
frenkacik
25.02.13,09:56
Aj to je jedna z možností, ale chcela by som sa to naučiť robiť a venovať sa tomu v budúcnosti.

tam mam dobry tip. U mna zvitazila firma:
- nasiel som ju na internete
- mala slusne referencie
- bola v blizkosti mojho bydliska
- mala dobru cenu
- GARANTOVALA zapis do obchodneho registra (poznam uctovnicku ktora si zakladala s.r.o. sama a vratili jej to, t.j. nove poplatky atd...)
KEJKA
25.02.13,14:43
tam mam dobry tip. U mna zvitazila firma:
- nasiel som ju na internete
- mala slusne referencie
- bola v blizkosti mojho bydliska
- mala dobru cenu
- GARANTOVALA zapis do obchodneho registra (poznam uctovnicku ktora si zakladala s.r.o. sama a vratili jej to, t.j. nove poplatky atd...)Pri vratení sa podáva námietka a je to bez poplatkov. Nestraš. Ak sa to niekto chce naučiť držím mu palce.
KEJKA
25.02.13,14:44
A ak dám notebook priamo do spotreby na účet 501, tak ho už asi neodpisujem,že?
Nie neodpisuješ
zuzka406
25.02.13,16:20
Ďakujem vám ešte raz za vašu ochotu Kejka, pomohli ste mi. A ked chcem previesť tlačiareň zo súkromného používania do podnikania, spravím kupnopredajnú zmluvu medzi firmou a mnou(resp.manželom), na sumu 50 euro (tlačiareň má už nejaké 3 roky anemám od nej už doklad), tak tiež pôjde rovno do spotreby na 501 a zaradím do drobného majetku a tiež neodpisujem,áno? Dúfam že vás velmi neobťažujem mojimi otázkami, ale chcem mať v tom jasno.
frenkacik
25.02.13,16:40
nestrasim, hovorim len to co som pocul a zazil :-)
KEJKA
25.02.13,18:16
Ďakujem vám ešte raz za vašu ochotu Kejka, pomohli ste mi. A ked chcem previesť tlačiareň zo súkromného používania do podnikania, spravím kupnopredajnú zmluvu medzi firmou a mnou(resp.manželom), na sumu 50 euro (tlačiareň má už nejaké 3 roky anemám od nej už doklad), tak tiež pôjde rovno do spotreby na 501 a zaradím do drobného majetku a tiež neodpisujem,áno? Dúfam že vás velmi neobťažujem mojimi otázkami, ale chcem mať v tom jasno. pýtaš sa stále to isté, len v bledomodrom. môžeš dať do nákladov, t.j. už neodpisuješ.
Do evidencie drobného majetku - áno súhlasím, ale to je operatívna evidencia mimo účtovníctva, tak to myslíš, áno?
zuzka406
25.02.13,19:59
Áno, tak to myslím,dakujem vám.
celas
24.03.13,18:18
firma s.r.o za rok 2012 bola nečinná , žiadny príjem ani výdavky aj tak musím urobiť všetky účtovné výkazy a aj poznámky a DP na Daňový úrad a aj vložiť do obchhodného registra ????registra