Henula
04.03.06,14:12
Dobrý den,poradaci.Prepacte,pisala som tuto otazku na spravnu temu,no nikto mi neodpovedal, tak sa nehnevajte,ze to skusam este raz takto.;)
Chcem len vediet,ci pri vypln. DP v riadku 50 mam,alebo uz nemam fyzicky uviest stratu vzniknutu v r.2002,z ktorej som si uplatnila uz 2 tretiny-prva v r.2003,druha 2004 ) -ked si uz nejdem uplatnovat tretiu cast (nedos. zaklad dane min. 150 00,-)toto by bol 3 rok odpoctu..
a kedze strata nebola preinvestovana-ci mozem jednoducho pripisat uz uplatnenu(nepreinvest.) prvu cast k danovemu zakladu teraz,dalsiu v buducom DP ?Alebo dokonca navysim zaklad dane o uz uplatnene obe casti naraz?Moze sa to ?
Moc dakujem za odpoved,ak budete niekto tak dobry...!S pozdravom Henula
KEJKA
04.03.06,17:40
uvádzaš dve tretiny, ale správne má byť dve pätiny !!!
Aj ked si neumoruješ stratu, podľa mňa to treba vyplniť s tým, že na umorenie uvedieš čiastku "0"
aj si umorovala v nesprávnej výške, treba dať dodatočné DP.
Ak si nepreinvestovala ani korunu, tak sa pripočíta len strata umorená v roku 2003

366/1999 Z.z.
(2) Od základu dane možno odpočítať daňovú stratu, ktorá
vznikla najviac v troch zdaňovacích obdobiach bezprostredne
predchádzajúcich obdobiu, v ktorom vykázal po tejto strate (úhrne
strát) kladný základ dane a to rovnomerne počas piatich
bezprostredne po sebe nasledujúcich zdaňovacích obdobiach za
podmienky, že suma rovnajúca sa odpočítavanej daňovej strate bude preinvestovaná na obstaranie hmotného investičného majetku do skončenia tretieho zdaňovacieho obdobia, v ktorom je uplatňovaný odpočet pomernej časti straty; ak vznikne daňovníkovi ďalšia daňová strata, nemožno ju už od základu dane odpočítať. V treťom
až piatom roku odpočtu straty sa zníženie základu dane o pomernú
časť straty vykoná rovnomerne, najviac však do sumy vykázaného
základu dane prevyšujúceho 150 000 Sk.
Henula
04.03.06,17:47
Samozrejme,prepac,myslela som patiny.ja viem, ze mam cas do konca tohto roku, A druhu cast pripisem az v r. 2007? ...Ak si tak myslim spravne....Inak dakujem za odpoved.Mas to aj s bodikom za ochotu.Henula
nika.sum
14.03.06,15:41
Potrebujem poradit s DP typu B. FO dosiahla v r.2004 danovu stratu (v podnikani). Teraz ma kladnu ZD. Mam trosku problem s vypisanim Oddielu IX.:
r. 52 neviem ci tam mam dat označenie r. z ktoreho tu stratu odpisujem, cize 2004, do vedlajsieho stlpca vypisem vysku ktoru chcem uplatnit. myli ma totiz r. 65 (ale to je asi ak by som v tomto roku uplatnovala stratu za viac rokov vsak?). Dopredu dakujem.