psps
24.02.13,19:38
Som SZČO (platca DPH) a mám jedného zamestnanca. Obedy kupujem z miestnej školy (neplatca DPH) za 2,30 E. Účtujem v JÚ.

Môžem si dať ja do daňovo uznaných výdavkov sumu 3,80 do 31.8. a od 1.9. sumu 4,- E ? Teda plnú sumu alebo len 2,30 Eur ?
Koľko dní mám na seba počítať? pracovné dni 250 alebo kalendárne 365 ?
Za zamestnanca si môžem dať do uznaných výdavkov 55% zo 3,80 teda 2,09 E a od 1.9. sumu 2,20 Eur ?
A ostatok za zamestnanca by som dala zo SF.

Musím toto účtovanie rozpočítať za každý mesiac zvlášť alebo to môžem aj kompletne za celý rok?
Ide totiž o to, že v jeden mesiac zoberiem obedov menej ako je pracovných dní a iný mesiac zas viac ako je dní, ale keď to zrátam za celý rok, tak by to približne sedelo. škola cez prázdniny nevarila, tak som mala dať asi zamestnancovi stravné lístky, ale nedala, čo s tým teraz?

Ak by som od zamestnanca pýtala doplatok do celkovej sumy obeda, tak by som musel aj DPH z toho odviesť?

A ako to celé účtovať?
Ak by som si mohla uplatniť celých 3,8 E a 4,- E, tak by mi to vyšlo viac ako všetky faktúry zo školy.
Dala by som si svoje stravné do výdavkov, zamestnancove stravné do výdavkov, ďalej urobím výdaj zo SF, a faktúru zo školy kde? Tá už do výdavkov asi nemôže ísť, že?
December som škole zaplatila až v januári. Môžem si tam dať do výdavkov aj obedy decembrové, aj keď som ich ešte nezaplatila?
psps
25.02.13,19:25
Som SZČO (platca DPH) a mám jedného zamestnanca. Obedy kupujem z miestnej školy (neplatca DPH) za 2,30 E. Účtujem v JÚ.

Môžem si dať ja do daňovo uznaných výdavkov sumu 3,80 do 31.8. a od 1.9. sumu 4,- E ? Teda plnú sumu alebo len 2,30 Eur ? len 2,30 Eur
Koľko dní mám na seba počítať? pracovné dni 250 alebo kalendárne 365 ? pracovné dni (ľahšie uhrateľné pri kontrole z DÚ)
Za zamestnanca si môžem dať do uznaných výdavkov 55% zo 3,80 teda 2,09 E a od 1.9. sumu 2,20 Eur ? Ano
A ostatok za zamestnanca by som dala zo SF. Ano

Musím toto účtovanie rozpočítať za každý mesiac zvlášť alebo to môžem aj kompletne za celý rok? najlepšie urobím, ak to bude za mesiac
Ide totiž o to, že v jeden mesiac zoberiem obedov menej ako je pracovných dní a iný mesiac zas viac ako je dní, ale keď to zrátam za celý rok, tak by to približne sedelo. škola cez prázdniny nevarila, tak som mala dať asi zamestnancovi stravné lístky, ale nedala, čo s tým teraz? no čo už, to by som už nechala tak, veď ten môj zamestnanec si to odo mňa nárokovať určite nebude a ja som dala do účtovníctva menej výdavkov, tak pred DÚ to bude asi OK

Ak by som od zamestnanca pýtala doplatok do celkovej sumy obeda, tak by som musel aj DPH z toho odviesť? tak toto fakt neviem, ani som sa to nikde nedočítala (zamestnanec doplácal za obed v roku 2011 a neodviedla som z toho daň), za rok 2012 to radšej vyrovnám zo SF

A ako to celé účtovať?
Ak by som si mohla uplatniť celých 3,8 E a 4,- E, tak by mi to vyšlo viac ako všetky faktúry zo školy.
Dala by som si svoje stravné do výdavkov, zamestnancove stravné do výdavkov, ďalej urobím výdaj zo SF, a faktúru zo školy kde? Tá už do výdavkov asi nemôže ísť, že? do čoho účtovať (v JÚ) faktúru za obedy?
December som škole zaplatila až v januári. Môžem si tam dať do výdavkov aj obedy decembrové, aj keď som ich ešte nezaplatila? ??? Môžem? Nemôžem?

Skúsila som si odpovedať na niečo sama (červeným), - prosím o kontrolu.
Na niečo (modrým) som vôbec neprišla. Prosím poradíte mi?
psps
03.03.13,09:47
Skúsila som si odpovedať na niečo sama (červeným), - prosím o kontrolu.
Na niečo (modrým) som vôbec neprišla. Prosím poradíte mi?

Ako zaúčtovať v JÚ faktúru za obedy? Hneď do výdavkov ju asi nemôžem dať? A čo ak som decembrové spotrebované obedy zaplatila n januári? Do ktorého obdobia idú, do r.2012 alebo 2013?