dragoboarder
24.02.13,22:02
Ahojte poradaci

Ak mam TPP (zamestnavatel plati za mna vsetky odvody) a popri tom zalozim s.r.o. kde budem poberat len podiel na zisku, platim este dake ine odvody?

Dakujem
Mila123
24.02.13,21:05
Ahojte poradaci

Ak mam TPP (zamestnavatel plati za mna vsetky odvody) a popri tom zalozim s.r.o. kde budem poberat len podiel na zisku, platim este dake ine odvody?

Dakujem
už iba ZP v prípade, že si poistenec slov. ZP......
sroservis
24.02.13,22:35
Len doplním, že tie ZP predstavujú 14% z podielu na zisku.
dragoboarder
25.02.13,05:32
v tom pripade prvy rok neplatim nic? ak by bola odmena vyplatena az na konci roku 2013 ?
sroservis
25.02.13,08:01
v roku 2013, ak si nevyplacate nejaky prijem, neodvadzate nic. Podiel na zisku si vyplatite a zp odvediete v roku 2014.
dede2
25.02.13,09:56
V tomto prípade sa podľa mňa platí počas roka 2013 min. preddavky na ZP 55,02 eur (ako samoplaititeľ). V roku 2014 zdrav. poistovna urobí rozčné zúčtovanie podľa DP za rok 2013. Ak vymeriavací základ z dividend(v pripade, ze ziadny iny prijem ako z dividend nemate) bude vyžší ako minimálny tak budete doplácať, ak bude nižší neplatíte už nič, preplatok, ale mat nebudete nakolko minimalne poistenie musite platit ako kazda sukromna osoba, bez ohladu na to ci ste spolocnikom v sro.
Mila123
25.02.13,09:58
V tomto prípade sa podľa mňa platí počas roka 2013 min. preddavky na ZP 55,02 eur (ako samoplaititeľ). V roku 2014 zdrav. poistovna urobí rozčné zúčtovanie podľa DP za rok 2013. Ak vymeriavací základ z dividend(v pripade, ze ziadny iny prijem ako z dividend nemate) bude vyžší ako minimálny tak budete doplácať, ak bude nižší neplatíte už nič, preplatok, ale mat nebudete nakolko minimalne poistenie musite platit ako kazda sukromna osoba, bez ohladu na to ci ste spolocnikom v sro.

preddavky nemusia platiť, resp. určia si platiť v nulovej výške, takí, kt. majú z iného titulu poistenie....v tomto prípade sa jedná o zamestnanca i inej spoločnosti a zároveň spoločníka......
dede2
25.02.13,10:34
ano, neuvedomil som si, ze je zaroven zamestnancom.

keby sa jednalo o spolocnika v sro, ktory nema ziaden iny prijem, teda nie je zamestnanec, szco, ani nic ine. Takyto clovek podla mna musi platit mesacne min. preddavky, ci uz ako samoplatitel alebo ak splna podmienky poistenca statu, tak za neho plati stat.