verads
25.02.13,00:13
Dobry den , zdravím , ja by som sa chcela opýtat , že či sa take da vo photofiltre studio x , že napriklad mam farebne foto kde dievčina drži v ruke červenu ružu , hcela by som aby len ruža ostala farebna a ostatne čiernobiele .alebo v akom programe a ako sa to da , čiže chcem len jednu čast aby ostala farebna a ostatne čierno-biele Dakujem
Marína
24.02.13,23:27
verads
25.02.13,11:13
Ano ano , na toto nsom myslela dakujem , no neviem či to zvladnem Gimpe som sa ešte ani raz nepokúšala . Dakujem
Marína
25.02.13,11:47
Najprv si osvoj základy, napr. tu http://www.gimp.kvalitne.cz/ , aby si programu porozumela. Nerieš hneď zložité veci, postupne sa do toho dostaneš.
Ako stiahnuť Gimp, a čo k tomu, nájdeš tu http://www.porada.sk/t181315-ako-upravim-zmenim-pozadie-na-fotkeaby-bolo-biele.html#post1905686
Manuál v sk nájdeš tu http://www.etomka.com/gimp-manual/
verads
25.02.13,13:14
dakujem, dakujem ,dakujem. Budem sa pokúšat ,len nech skolím túto chrípku aby mi už bolo lepšie.
KoxXxo
25.02.13,13:25
verads
25.02.13,14:03
presne tak to robím ako s tou nektarinlou na ukážke tutorial ale s čerešničkou a ked chcem farbit tak na bielo mi ju zafarbi :-((
verads
25.02.13,16:17
ja si myslim , že som postupovala ako je to na tutoriali , len neviem sem vložit moje avi video. ale mne sa to nesfarbilo. takže ....
verads
27.02.13,11:45
prosim prosím , vedel by mi ešte niekto sem vložit link na tutorial ako spravit jednu čast fotografie na farebne , lebo tu v predošlom to robím presne tak ako to tam je a mne to nejde . prosiim
verads
01.03.13,23:10
Prosim vedel by mi niekto poradit , že prečo v gimpe ked uložim niečo v jpg aj tak to nie je v jpg ale xcf, ale prečo ?
Marína
02.03.13,06:26
ja si myslim , že som postupovala ako je to na tutoriali , len neviem sem vložit moje avi video. ale mne sa to nesfarbilo. takže ....
V prísp. 2 som ti priložila link na návod ako na to, čítala si ho vôbec? Aj z prísp. 4?

Prosim vedel by mi niekto poradit , že prečo v gimpe ked uložim niečo v jpg aj tak to nie je v jpg ale xcf, ale prečo ?
Zrejme si nečítala:rolleyes:, tam by si sa bola dozvedela.
Uvidíme, uvidíme, či toto nebude posledná názorná ukážka, ak nebudeš usilovná žiačka.;):D:---
KoxXxo
02.03.13,07:26
pridaj sem obrázok, vyfarbíme ho...
čakanka
02.03.13,08:03
Ahojík!
Na Tvoju 1. otázku pridávam link, ak Ti to postačí takto, ako je vytvorený obr. v návode, malo by to stačiť. Ak nebudeš si dať rady, poradím, poprípade aj vytvorím;)☺
http://s-a-b-i-k-a.blog.cz/1204/photo-bc-vyber-jedne-barvy-pfstudionavod
vlado 33
02.03.13,10:15
Marína má pravdu. Keď chceš pracovať v nejakom programe, musíš mu najprv rozumieť a naučiť sa aspoň základy. A ver mi, že na porade sa toho veľa nenaučíš. Musíš najprv pochopiť ako to celé funguje, lebo takto budeš vedieť iba jedinú vec ako urobiť čierno-biely obrázok a v tom niečo farebné a stráviš nad tým mesiac. Nie som grafik ani s tým nemám nič spoločné ale keď som prechádzal z analógu k digitálu, musel som sa učiť odznova a ver mi iba literatúra ma doviedla k nejakému tomu výsledku. Keď budeš takto triafať do prázdna, neposunieš sa.
Marína
02.03.13,10:30
S Vladom 100x súhlas. KoxXxo a čakanka, ľutujem, lenže takto sa ani len ten jeden úkon nenaučí, ak to za ňu urobíte vy. Jedine, ak to potrebuje jednorázovo a nebaví ju to sa v tom "hrabať". Hádam sa verads vyjadri sama.
verads
02.03.13,11:38
Ahojík, aby som pravdu povedala ja sa skôr pohrávam s photofiltre studio a tam si vytvaram ramiky priesvitne alebo pozvanky na rôzne udalosti zacinam s bielov strankov a všetko si tam vyhotovujem sama , ako nap tieto obrazky , posiewlam ukážky , ale v PFS tieto ukony neviem spravit , a niektore som teda zvykla aj v photoshope ale aj tam len to som sa naučila čo som konkretne potrebovala a Vlado aj Marína máte pravdu , že s jednou úlohou sa pohram aj 2 hodiny a vložím aj to čo som v Gimpe skúšala ak sa bude dat , len neviem prečo mi to neuloži v jpg i ked som si z ponuky vybrala ten formát . Vela tutorialov je na to čo prave ja chcem aby s čiernobieleh foto som zvyraznila farebnou jednu čast , už som sa to naučila . To čo mi čakanka poslala ten link ja neviem či to len mne ? ale ja tam vidim len obrazok mačky , žiadny navod popis nič tam nevidím. Aj tak Vám velmi pekne dakujem za vašu pomoc viem , že na Vás sa môžem vždy spolahnut , už len to by som rada , že ako uložit v Gimpe do JPG dam si , že uložit ako potom si bam , že kde napriklad plocha a z ponuky označim JPG a uložit a ked mi to uloži tak je to fx.. ako som vyššie písala . Všetky prilohy som vyhotovovala ja v Photofiltre a to meno v GHimpe podla tutorialu , v hlave sa mi to neuložila , čiže keby treba znova len zas tak ... pekny den
verads
02.03.13,12:46
V prísp. 2 som ti priložila link na návod ako na to, čítala si ho vôbec? Aj z prísp. 4?

Zrejme si nečítala:rolleyes:, tam by si sa bola dozvedela.
Uvidíme, uvidíme, či toto nebude posledná názorná ukážka, ak nebudeš usilovná žiačka.;):D:---

Tak som presne všetko robila , to som aj vedela ako to uložit ved aj v PS aj PFS sa to tak robi , lenže tu mi to neuloži , to čo som v predošlom prispevki poslala , tú úpravu , že Vera to mi pekne na 1 x uložilo a to čo sfarbujem jednu čast to mi neuloži .
verads
02.03.13,12:54
Ahojík, aby som pravdu povedala ja sa skôr pohrávam s photofiltre studio a tam si vytvaram ramiky priesvitne alebo pozvanky na rôzne udalosti zacinam s bielov strankov a všetko si tam vyhotovujem sama , ako nap tieto obrazky , posiewlam ukážky , ale v PFS tieto ukony neviem spravit , a niektore som teda zvykla aj v photoshope ale aj tam len to som sa naučila čo som konkretne potrebovala a Vlado aj Marína máte pravdu , že s jednou úlohou sa pohram aj 2 hodiny a vložím aj to čo som v Gimpe skúšala ak sa bude dat , len neviem prečo mi to neuloži v jpg i ked som si z ponuky vybrala ten formát . Vela tutorialov je na to čo prave ja chcem aby s čiernobieleh foto som zvyraznila farebnou jednu čast , už som sa to naučila . To čo mi čakanka poslala ten link ja neviem či to len mne ? ale ja tam vidim len obrazok mačky , žiadny navod popis nič tam nevidím. Aj tak Vám velmi pekne dakujem za vašu pomoc viem , že na Vás sa môžem vždy spolahnut , už len to by som rada , že ako uložit v Gimpe do JPG dam si , že uložit ako potom si bam , že kde napriklad plocha a z ponuky označim JPG a uložit a ked mi to uloži tak je to fx.. ako som vyššie písala . Všetky prilohy som vyhotovovala ja v Photofiltre a to meno v GHimpe podla tutorialu , v hlave sa mi to neuložila , čiže keby treba znova len zas tak ... pekny den
už je to v poriadku nemala som stiahnuty flash player , už sa mi to zobrazilo, len to je asi iny program , nie gimp a potom som popletena , aj photoshop aj photofiltre studio , aj gimp je trošku iné. Velka vdaka . :-)
Marína
02.03.13,14:50
Pozri ešte raz v prísp. 11 druhý obrázok. Píšeš, že keď obrázok ukladáš, tak si z výberu formátov vyberieš jpg. Aj za názvom súboru(obrázka) dopíšeš .(bodka)jpg?
xcf súbor je ............ čítaj tu http://www.porada.sk/t181315-ako-upravim-zmenim-pozadie-na-fotkeaby-bolo-biele.html#post1905810
Teraz som pozrela ten tutorial z youtube, je O. K. Myslím, že si nečítala aj text, ktorý sa v ňom zobrazuje, čiže si nepridala alfa kanál. Na 1. obrázku máš ako dôkaz ten text z videa;), na 2. som ti popísala, čo máš urobiť. Až keď pridáš alfa kanál, potom môžeš gumovať.
verads
02.03.13,16:02
Už mi to uloženie ide a aj to sfarbenie , troška som vybehla sice z čiary ale ... Dakujem pekne za rady
Marína
02.03.13,16:12
V príspevku 2 som ti dala link na príspevok, kde som podrobne popísala ako na to cez masku vrstvy. Tento spôsob je lepší, hlavne v tom, že ak vygumuješ niečo, čo si pôvodne nechcela, stačí, ak si prepneš z čiernej na bielu farbu a opravíš to.
Nemáš za čo, som rada, ak ti pomohli.:)
verads
02.03.13,17:06
Velmi mi pomohli rady , ak by som niečo potrebovala môžem sa na teba obratit s otázkou ? ešte raz Vdaka
vlado 33
02.03.13,17:42
Ja tiež rád pomôžem, tu som ti pohľadal návod: http://uloz.to/xJqK4mz/gimp-uzivatelska-prirucka-pdf?do=downloadDialog-loginForm-submit aby si sa vedela ako tak orientovať v Gimpe. Žiaľ, nemám tento program ale príbuzný Photoshop, nástroje sú skoro rovnaké.

http://www.alza.sk/333-tipu-a-triku-pro-gimp-d301733.htm#foto

PS: už si čítala, manuál na tú EOS 500D?
Marína
02.03.13,17:53
Velmi mi pomohli rady , ak by som niečo potrebovala môžem sa na teba obratit s otázkou ? ešte raz Vdaka
Samozrejme, že môžeš.:) Mne by sa však viac pozdávalo, čo ti tu nielen ja radím, ak by si si najprv aspoň základy o Gimpe naštudovala, aby si tomu aj rozumela čo robíš, tak si jednotlivé úkony aj zapamätáš. Ver mi, viem o čom hovorím. Keď som začínala, každý nástroj som si viackrát za sebou vyskúšala, aké sú jeho možnosti, až tak prešla na ďalší, potom na prácu s vrstvami, maskami a tak pod. Už sú to zo 2-3 roky a stále neviem Gimp naplno využiť, má širokú škálu možností využitia.
verads
03.03.13,10:30
Ja tiež rád pomôžem, tu som ti pohľadal návod: http://uloz.to/xJqK4mz/gimp-uzivatelska-prirucka-pdf?do=downloadDialog-loginForm-submit aby si sa vedela ako tak orientovať v Gimpe. Žiaľ, nemám tento program ale príbuzný Photoshop, nástroje sú skoro rovnaké.

http://www.alza.sk/333-tipu-a-triku-pro-gimp-d301733.htm#foto

PS: už si čítala, manuál na tú EOS 500D?

Vladko 33 dakujem pekne , som Vám nesmierne vdačná tu všetkým na porade , ešte som sa k tomu návodu celkom nedostala niečo som si prečitala samozrejme dúfam , že budem mat niekedy viac času a v klude si to preštudujem , teraz sa hlavne venujem mojej jedinej vnučke a je na ceste môj vnúčik, takže fotit bude treba a aj preštudovat aj canon aj Gimp. Marína samozrejme , že máš pravdu , ja som tak s Photofiltre studio pohravam sa s nou už 4 roky a stale objavujem niečo nové , bola by som rada keby som už ako tak vedela v photoshope alebo v Gimpe , ked chcem niečo narychlo tak sa radšej pytam aby som nemusela preštudovávat návody.
vlado 33
03.03.13,16:17
Veď na to tá porada je aby sme si navzájom pomáhali. Hlavne , že si na to prišla.
verads
03.03.13,19:48
Ešte by som sa rada opýtala , že ako sa vklada vlastna fotografia do rámikov v Gimpe ako odstranit tu priesvitnu vrstvu a ako vložit foto a zmenšit alebo zväčšit v zoome ?pozerala som ten návod ale to tam nevidím
vlado 33
03.03.13,20:08
Neviem sa z toho dosmiať, čo všetko chceš. Asi Marínu budeš musieť nasťahovať k sebe aspoň na mesiac.:confused::D:eek:
vlado 33
03.03.13,20:34
To čo vidieť v priesvitnej vrstve je výber a s tým výberom môžeš robiť čo chceš. Keď ho dáš uložiť bude na bielom podklade alebo aký zvolíš v nastaveniach.
Marína
03.03.13,21:52
Ešte by som sa rada opýtala , že ako sa vklada vlastna fotografia do rámikov v Gimpe ako odstranit tu priesvitnu vrstvu a ako vložit foto a zmenšit alebo zväčšit v zoome ?pozerala som ten návod ale to tam nevidím
Priesvitnú vrstvu nepotrebuješ odstrániť, je proste priesvitná, všetko je cez ňu vidieť. Predstav si ju napr. ako sklo, tiež cez neho všetko vidíš.
Okolo rámikov je dosť veľa písania, existujú viaceré možnosti a na dosiahnutie toho potrebuješ previesť viac úkonov.
1/ Buď máš rámik, ktorého stred je plný, napr. obraz z rámom. Ty potrebuješ len ten rám, lebo ho chceš využiť na niečo iné, preto ten obraz chceš z rámu odstrániť.
2/ Máš rám, ktorý je čistým rámom, bez vloženého obrazu, čiže akoby stred tvorila priesvitná vrstva(diera, či ako to povedať, aby si porozumela). Takýto súbor má príponu png.
3/ Dá sa vytvoriť rám priamo v Gimpe.

O tom všetkom sa tu nedá písať, to by bola malá brožúrka. Skúsim ti na youtube nájsť nejaké tutoriály.
Nejaké rámiky s prázdnym stredom ti môžem poslať, napíš mi do ss svoj mail. V gimpe rám načítaš, načítaš svoj obrázok ako vrstvu a zmenšíš ho tak, aby jeho okraje prekrýval rám. Máš dve vrstvy, ako hornú dáš rám a spodnú svoj obrázok.
Marína
03.03.13,21:52
:-))))))))))))))
Marína
03.03.13,22:01
verads
04.03.13,13:01
Dakujem , a som rada , že som Vás troška rozosmiala , i ked si pripadám ako debil. Fakt ten program je každy trocha podobny, ale predsa iny, ja ho mám v angličtine , neviem ani po anglicky , no čo už , moja chyba , že som sa začala učit vo photofiltre a ten nevie toho tolko ako photoshop, alebo Gimp ... pekny slnečny dník
Marína
04.03.13,17:44
Ale, no tak.;) Gimp zrovna nie je najľahšie zvládnuteľný grafický editor, pôvodne nebol vyvinutý pre Windows ale Linux, preto má trochu iné ovládanie. Je však veľmi dobrý, má širokú škálu možností využitia, až je podivujúce, že je free.
Akú máš verziu Gimp-u? K starším verziám sa dá stiahnuť čeština, resp. slovenčina.
Idem pohľadať a pošlem ti tie rámiky.

Dodatok: Veď nemusím posielať, tiež by som ich len z netu stiahla, takto si ty môžeš vybrať, napr. odtiaľ
http://gallery.yopriceville.com/index.php/Frames/
Aj TU (https://www.google.sk/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla:cs:official&channel=s&hl=sk&q=frames+in+png&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=3eY0UdPED8eBtAb104HIDg&biw=1280&bih=603&sei=_-c0UbfbF8SPtQbk0oGwCg#imgrc=_) si môžeš vybrať.
verads
04.03.13,20:47
Dakujem pekne ešte raz .Velmi pomohlo a budem hladat tutorialy na vloženie obrazka do rámika , lebo som sa zatial nevedela z toho vysomarit . Inak v Photofiltre to viem a aj si vyrábam rámiky , asi bude najlepšie ak sa pohrám v jednom programe ktory vie viac ako PFS a nebudem musiet otvárat vždy iný program . idem si hladat teraz tutorial na retušovanie také jednoduchšie . pááá
Marína
04.03.13,23:26
.
verads
06.03.13,10:30
Dakujem pekne .