Lusia Artuková
25.02.13,12:51
Dobry den, vopred sa ospravedlnujem za dalsiu temu ohladom SV DPH ale mam velky problem a pravdepodobne hrozi pokuta za omeskanie podania suhrneho vykazu. Budem vdacna vsetkym co mi pomozu

Podavala som SV 3Q 2012 a 4Q 2012

SV 3Q 2012 - bola som registrovana po 1.4.2012, nepustilo ma na stranke vytvorit si dohodu ani nic podobne, takze nemam ani elektronicky podpis ani nic, na stranke drsr bolo oznamene
Oznámenie k podávaniu súhrnných výkazov.

Platiteľom dane, ktorí sa registrovali po 1.4.2012, a ktorí majú povinnosť podať súhrnný výkaz a nemajú zaručený elektronický podpis a ani uzatvorenú písomnú dohodu o elektronickom doručovaní v zmysle § 13 ods. 5 zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní a v súčasnosti uvedenú písomnú dohodu uzavrieť nemôžu z dôvodu technických problémov na strane finančnej správy odporúčame využiť:
aplikáciu na internetovej stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk/) v časti Daňové tlačivá > Vyplňovanie a tlač daňových dokumentov na internete > Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty (platný od 1.1.2010) (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/pomocky/vyplnenie_tlaciv_na_internete/index.html)
aplikáciu eDANE
Obe aplikácie umožňujú vyplnenie interaktívneho formulára so zapracovanými kontrolami, import údajov z XML súboru a tlač dokumentu.

Variant 1:
Do vyriešenia technických problémov na strane finančnej správy s uzatvorením písomnej dohody o elektronickom doručovaní SV doručiť na DÚ v listinnej forme.

Variant 2:
Do vyriešenia technických problémov na strane finančnej správy s uzatvorením písomnej dohody o elektronickom doručovaní v zmysle § 13 ods. 6 zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní je možné doručiť súhrnný výkaz DPH elektronickými prostriedkami na adresu svdph@financnasprava.sk, (do piatich pracovných dní od odoslania podania urobeného elektronickými prostriedkami je SV potrebné doručiť aj v listinnej forme)

Zároveň sa ospravedlňujeme daňovým subjektom , ktorým sme technickými problémami vzniknutými na našej strane spôsobili nekomfortnosť pri podávaní súhrnných výkazov.


Tak som suhrny vykaz za 3Q 2012 podala podla tychto bodov, vyplnila som tlacivo odniesla na DU a odoslala ho na svdph@financnasprava.sk.
Podotykam ze nemam ziadnu dohodu ani nic, kedze ako pisu nebolo mozne ju vytvorit ak tomu chapem spravne. Tento tyzden mi bolo dorucene oznamenie ze sa mam dostavit na DU ohladom SV 3Q 2012, tak tam to maju evidovane ako nepodane kedze nemam ziadnu dohodu ani nic, tak som sa snazila vysvetlit co pisalo na DRSR a ze som postupovala podla tychto krokov pretoze som registrovana ako zivnostnicka po 1.4.2012. Tam samozrejme o nicom nevedeli vraj sa SV da podavat elektronicky od roku 2010 a vsetko funguje ako ma. Samozrejme na DRSR ta informacia uz nie je takze screen o ozname spravit nemozem.

Takze spravila som v niecom chybu? za 4Q 2012 som uz registrovana a podane to je online kedze to bolo v tom case pristupne uz

Dakujem za pomoc, pomoze mi to
grammatika
25.02.13,12:03
Ak si v lehote podala SV za 3Q2012 elektronicky mailom (vytlac si mail) a podala si aj v papierovej forme SV (osobne alebo poštou), tak si si svoju povinnosť splnila, nakoľko, ak si sa registrovala pre účely DPH po 01.04.2012, tak do decembra 2012 nebolo možné spoločnosť registrovať na Daňovom úrade a spísať z daňovým úradom dohodu, lebo nebolo možné vygenerovať dohodu, prideliť DIČ subjektom, kt.sa registrovali na DPH po 01.04.2012.

Ja osobne som podala aj dopyt na DRSR a bolo mi odpovedané:

Riešenie:
Pre DIC, ktore vznikli po 1.4.2012 nikto nevytvori dohodu. Za tieto subjekty (pokial nechcete zakupit zaruceny podpis) mozete zatial zial podavat dokumenty len v listinnej forme

________________________________________
Popis:
Predmet: registracia EZU ...........[/EMAIL] Sprava: Dobry den, vzhladom na skutocnost, ze sa uz od jula 2012 snazim neuspesne pridelit k mojmu* identifikatoru c. ........... (tel:8024718435) *na meno .............. . dohodu na el.dorucovanie pre spolocnost: .......... s.r.o., *DIC: ......... (tel:2023518673)* Vás prosím o navigovanie a doriešenie možnosti prideliť k danému idnetifikátoru novú spoločnosť. Pri mojich neúspešných pokusoch sa mi zobrazuje, že pre danú spoločnosť nie je možné vytvoriť dohodu. Spoločnosť ........... s.r.o., DIC -........... (tel:2023518673) potrebuje elektronicky podávať dokumenty prostredníctvom EZU. Dakujem za skorú odpoveď.
Lusia Artuková
25.02.13,12:07
Dakujem velmi pekne, ako je mozne potom ze 4 pracovnicky z danoveho uradu ktore to maju na starosti o tomto vobec nevedia? V podstate ak vytlacim mail ze som to odoslala a ukazem im to, asi to pre nich nebude mat ziadnu hodnotu, kedze o tom vobec nevedia a na drsr to uz nenajdu.
Pri SV som mal velkym napisane ze mi tam chyba vyhlasenie. cize pravdepodobne ta dohoda atd
grammatika
25.02.13,12:33
Neviem, ale tú istú skúsenosť som mala na DU, keď som sa tam prišla osobne spýtať a ona, že veď to funguje a až keď som ju informovala aj o titulnej stránke drsr, kde je informácia jasne napísaná, tak mi odporučila napísať aj mail, aby som mala podklad, že bolo na ich strane znemožnené podávať SV elektronicky subjektom registrovaným po 01.04.2012.
Lusia Artuková
25.02.13,15:14
Bola som tam, ukazala vytlaceny ten text ktory bol na DRSR, vytlaceny mail, to ze som dodal osobne to mali tam ale stale nic, stale len rec o tom ze som mala prist a vybavit si dohodu alebo co, pritom som to skusala online nikde ma to nechcelo pustit tak som sla na DU a tam mi k tomu tiez nevedeli vela povedat.

Rada bola aby som podala teraz, vyrubu mi pokutu a potom sa mozem odvolavat na stiahnutie pokuty na zaklade tychto dokladov... tak teda co teraz?