psps
25.02.13,13:40
Dobrý deň,
potrebujem poradiť pre moje šéfstvo. Sme firma ktorá predáva okná, niekedy s montážou, niekedy bez nej fyzickým osobám. Akú zmluvu máme uzavrieť so zákazníkom? Kúpnu zmluvu alebo zmluvu o dielo? Podotýkam, my okná nevyrábame, my ich výrobu objednávame od inej výrobnej firmy a potom ďalej predávame svojim zákazníkom a ako som už napísala, niekedy si zákazník objedná aj montáž okien.
psps
25.02.13,19:28
Neviete mi poradiť? Aký je váš názor?:rolleyes:
mattto
25.02.13,21:10
kúpnu zmluvu
psps
26.02.13,07:30
kúpnu zmluvu

Dá sa do tejto kúpnej zmluvy zahrnúť aj montáž? Je na to nejaký konkrétny paragraf v občianskom zákonníku? Alebo v obchodnom? Ale asi keď predávame zväčša občanom, tak sa musíme riadiť asi občianskym, že?
Len aký paragraf použiť na montáž?
Mária27
02.03.13,21:53
Ber to ako pridanú hodnotu. Predať môžeš za dohodnutú cenu. To je podstatou obchodu. Skôr to bude problém účtovania. Ale môžu reklamovať prácu.
psps
03.03.13,09:43
Ber to ako pridanú hodnotu. Predať môžeš za dohodnutú cenu. To je podstatou obchodu. Skôr to bude problém účtovania. Ale môžu reklamovať prácu.
Nerozumiem dobre tomu. Ja to zisťujem hlavne kvôli tomu účtovaniu. Pretože ak by sme stále používali Zmluvu o dielo, ako stále aj používame, mala by som účtovať o zákazkovej výrobe, čo je ale blbosť, lebo výrobu nemáme. Účtujem ako predaj tovaru a predaj služby a to sa mi ale bije z tou Zmluvou o dielo. Lepšie by bolo použiť Kúpnu zmluvu, ale akosi v občianskom zákonníku v stati o Kúpnej zmluve nie je nič o službách spojenými a priamo súvisiacimi s predajom tovaru. Alebo to tam je? Som z toho jeleň. Ako na to?
psps
06.03.13,11:46
Nerozumiem dobre tomu. Ja to zisťujem hlavne kvôli tomu účtovaniu. Pretože ak by sme stále používali Zmluvu o dielo, ako stále aj používame, mala by som účtovať o zákazkovej výrobe, čo je ale blbosť, lebo výrobu nemáme. Účtujem ako predaj tovaru a predaj služby a to sa mi ale bije z tou Zmluvou o dielo. Lepšie by bolo použiť Kúpnu zmluvu, ale akosi v občianskom zákonníku v stati o Kúpnej zmluve nie je nič o službách spojenými a priamo súvisiacimi s predajom tovaru. Alebo to tam je? Som z toho jeleň. Ako na to?

Posúvam