pokryvka
25.02.13,15:44
Zdedila som drevenú chalupu. Pod ňou je pivnica klembová postavená zo skál, pieskovec asi pred 70 rokmi. Podlahu tvori zem. Nie je izolovaná. Keď viac prší v jednom mieste sa sporadicky objavuje spodná voda.Teraz je to urobené tak, že je vykopaný jarok a voda ide jaročkom von z pivnice. popod základ pivnice, je tam osadená rúrka kovová z priemerok asi 5 cm. Chcela by som túto pivnicu nejako upraviť, napríklad vyložiť skalami, ktoré mám, aby tam nebola zem a tiež zabrániť vode, ktorá sa sporadicky objavuje v daždivých mesiacoch. Pivnica vykopaná čiastočne v zemi. Ak by mal niekto skúsenosti a riešil podobný problém prosila by som ho o radu ako túto pivnicu vhodne upraviť.
lapejko
25.02.13,20:37
skopať a vyspádovať terén v pivnici k tomu jaročku, v tvare stromčeka uložiť drenážne potrubie min. priemeru 50 mm v smere toku vody, do jaročku vložiť drenáž priemeru 100 mm a vyviesť mimo dom do kanála alebo trativodu....drenáž zasypať kamenivom frakcie 16/32 mm, navrch tenkú vrstvu kameniva 4/8 mm, zrovnať do roviny alebo mierneho spádu a na to môže ísť kamenná alebo betónová dlažba.