Ani Točka
25.02.13,15:48
Mám doma nainštalovaný internet na jeden počítač, ktorého signál som pomocou wifi smerovača rozšírila do celej domácnosti. Je tu ale problém, na počítači, kde som základný internet inštalovala ide iba prostredníctvom kábla.
Zaujímavé je, že keď kábel odpojím na vytvorenú sieť sa pripojím, mám 100% signál, no internet mi nefunguje. Toto isté je aj na ostatných PC, no na mobile mi internet ide bez problémov.

V čom bude problém? Môže to byť nejako zablokované?

Ďakujem.

Anita
misoft
25.02.13,18:54
Nie zablokované - len tie počítače registrujú WiFi sieť, ale sa nepripoja, pretože nemajú základné údaje pre pripojenie a to IP adresu a DNS server. Musíš preto v nastaveniach sieťovej karty pre WiFi (v počítačoch) nastaviť na Získať automaticky - aby počítače prijali tie údaje, ktoré router ponúkne:
Otvor Centrum sietí - klik na "Pripojenie bezdrôtovej siete" a vyskočí:
125463
125464
taiko
01.03.13,07:29
Popripade mozes DHCP na wifi routri vypnut a nastavit pevne IP adresy ( z rozsahu definovanom na wifi routri) na vsetkych pocitacoch. Postupujes podla navodu od misofta, len tam zadas pozadovany IP adresu, masku siete (255.255.255.0) branu a DNS Takto tu svoju siet trosku viac ochranis a mozes si ulahcit aj komunikaciu medzi pocitacmi.
V takom pripade ako branu a DNS mozes pouzit IP adresu wifi routra.
enzo2k
24.03.13,21:40
dobreze neposlete pani studovat networking :)
srska
08.04.13,12:48
dám tu:
po refreši dns u poskytovateľa webhostingu prehliadač načíta doménu len v určitých lokalitách (ba). po konzultácii s providerom a pokusoch typu - ipconfig flushdns, tracert www.xxxx.sk (http://www.xxxx.sk) aj mimo routru, vypnutí antiviru, .... mi prehliadač doma nenačíta doménu. v čom môže byť problém?
newmi
09.04.13,13:37
google DNS si skusal zadat namiesto terajsich DNS?
Fero11
09.04.13,17:19
DHCP asi ma zapnute, ked jej net na mobile ide (len je otazne, ci sa naozaj pripaja na tu samu siet).
Cize problem treba hladat v nastaveni sietoviek v PC/NTB