erikajanigova
25.02.13,17:40
Vážení poraďáci,
prosím Vás poraďte mi. Som zamestnankyňou základnej školy ako pedagóg od 1.9.2011. Požiadala som pána riaditeľa o priznanie kreditov za rigoróznu skúšku, ktorú som absolvovala 24.11.2010. V tom období som nebola zamestnancom školy - bola som doktorandkou a taktiež som nemala ešte dostatočnú prax v odbore (min. 5 rokov). V súčasnosti som dosiahla potrebnú prax - 3 roky podľa nového zákona. Pán riaditeľ a zriaďovateľ mi odmietli kredity uznať. Prvá atestácia mi za rigoróznu skúšku nebola uznaná.
Podľa zákona 390/2011 § 61a:
§ 61a
(10) Od 1. januára 2012 za absolvovanie rozširujúceho štúdia podľa § 8a alebo za vykonanie rigoróznej skúšky alebo za vykonanie štátnej jazykovej skúšky z cudzieho jazyka získa pedagogický zamestnanec, ktorý má minimálne tri roky pedagogickej činnosti, a odborný zamestnanec, ktorý má minimálne tri roky odbornej činnosti, 60 kreditov, ak týmto zamestnancom nebola za tieto štúdiá alebo za tieto skúšky uznaná do 31. decembra 2011 prvá atestácia.

Prosím Vás má mi pán riaditeľ a zriaďovateľ právo neuznať kredity, keď mi nebola za tie štúdiá uznaná prvá atestácia? Komentár k par 61 a z minedu.sk som taktiež čítala, ale konkrétny ani podobný príklad ako som ja som tam nenašla a na základe toho komentára mi kredity neuznali.
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.