martuli
25.02.13,18:33
Ľudia moji, raďte prosím, blbne mi word. Skopírovala som kedysi text s orámovaním a to orámovanie mi zostalao a nie a nie sa ho zbaviť. Preinštalovala som celý Office a nedarí sa mi ho odstrániť. Zakaždým keď otvorím nový dokument orámovanie tam stále je. Skúšala som cez formátovanie aj cez rámy, či orámovanie, a nič.
19empty19
25.02.13,17:58
Neviem, či teraz si dobre pamätám, ale aj to že ten dokument (úplne nová prvá čistá strana) je celý biely, píše sa tam 12tkou a Times New Roman ... sa niekde nastavuje a tým, že sa tam niečo zmení v tom nastavení, tak to ostane potom v každom novom dokumente, čo potom otvoríš (profesorka nám o tom veľa nepovedala, lebo sú aj takí šikovní, čo by to potom pomenili v škole a niekto by to musel opravovať). Dúfam, že som nenapísala blbosť.
vlado 33
25.02.13,18:16
PushCar
25.02.13,20:02
sthruska
26.02.13,06:13
Ono je dôležité vedieť čo za rámček to je. Môžeš ho vytvoriť viacerými spôsobmi.
- máš naformátovanú s rámčekom stranu. Potom sa rámček objaví na každej strane
- je vložený do tabuľky s jedným stĺpcom a jednou bunkou
- rámček má nadefinovaný samotný text

Možnosti ako sa zbaviť formátovania sú napr.:
- vložiť ako obyčajný text
- aby sa naformátoval podľa textu v otvorenom dokumente

a na ďalšie si nespomínam. Tak si vyber :)
martuli
26.02.13,07:51
Áno mám naformátovanú hneď čistú stranu. Preto mi je to divné, že sa to nedá odstrániť cez formátovanie. Viete mi prosím vysvetliť ako je to možné, že to orámovanie zostáva napriek tomu, že som preinštalovala celý office?
sthruska
26.02.13,09:34
Ale s preinštalovaním programu to nemá vôbec nič spoločné!!! Čítala si dôsledne čo som písal? Daj to sem ako prílohu.
sthruska
26.02.13,14:16
sthruska zavinač post bodka sk
martuli
26.02.13,14:24
Vložiť ako obyčajný text - nezabralo
tabuľka - odstrániť ponuka je nevysvietená, teda nedá sa kliknúť
vymazať formáty - nezabralo
sthruska
27.02.13,06:42
Neviem ako to mám slušne napísať:) Ja totiž žiadne orámovanie nemám.

Tak ma napadlo, či nemáš v nastaveniach "Zobraziť okraj textu". Potom pri práci s dokumentami vykresľuje rámček okolo každého textu.
martina0203
27.02.13,11:39
dobrý deň, nenašla som kam zaradiť otázku a nechcem zakladať novú tému, potrebovala by som tlačiť dokumenty a po uložení dokumentu sa mi zobrazí táto tabuľka, čo s nou dalej, aby sa mi dokument zobrazil a následne som ho mohla vytlačiť? dakujem moc za odpoveď
sthruska
27.02.13,11:45
Ale táto tabuľka sa zobrazuje pri OTVORENÍ dokumentu. Jednoducho vyberaj až bude text v "tabuľke" zobrazený správne. Začal by som prvou voľbou vľavo hore - Windows
martina0203
27.02.13,11:53
veď to som skúšala a vypisuje mi tam bludy.....vôbec nie to, čo má.... ani tie dalšie možnosti mi nejdú.... a mne sa táto tabulka nezobrazuje pri každom dokumente, len v účtovníctve, program e Dane, ked chcem vytlačiť danové.....
ivka70
27.02.13,11:56
veď to som skúšala a vypisuje mi tam bludy.....vôbec nie to, čo má.... ani tie dalšie možnosti mi nejdú.... a mne sa táto tabulka nezobrazuje pri každom dokumente, len v účtovníctve, program e Dane, ked chcem vytlačiť danové.....

Otvaras vo worde subor vyexportovany z e.dane?

A ten ma aku koncovku?
Nejde nahodou o pdf? ak ano, preco ho otvaras vo Worde?
A mas nainstalovany v pocitaci Acrobat Reader?

popis cely proces, co vlastne robis ......
martina0203
27.02.13,11:57
ako keby mi chýbalo niečo, čo treba nainštalovať....
martina0203
27.02.13,11:59
tento dokument má koncovku fdf, áno súbor vyexportovaný z e Dane, ked to ukladám samé sa mi to uloží do fordu a vtedy sa mi otvorí táto tabulka, dá sa mi uložiť aj v pdf, ale tam je problém, že po otvorený je dokument prázdy, čo tiež nechápem.... nemám to asi nainštalované skúsim aj to....
martina0203
27.02.13,12:02
Acrobat Reader nainštalovaný nemám....
ivka70
27.02.13,12:07
tento dokument má koncovku fdf, áno súbor vyexportovaný z e Dane, ked to ukladám samé sa mi to uloží do fordu a vtedy sa mi otvorí táto tabulka, dá sa mi uložiť aj v pdf, ale tam je problém, že po otvorený je dokument prázdy, čo tiež nechápem.... nemám to asi nainštalované skúsim aj to....

fdf je v podstate vyplneny pdf ..nedovoli ti ho ulozit, ale dovoli ti ho vytlacit.
nesmies ho ale otvarat vo Worde.
Stiahni si Acrobat Reader, je volne siritelny, nainstaluj a tlac tie dokumnty cez tento program.
Word si s nimi poradit nevie.
martina0203
27.02.13,14:44
skúsim moc dakujem....
ivka70
27.02.13,16:45
Inak, aj na stranke e/dane mas technicke predpoklady fungovania a jednym z nich je:
Adobe Reader:

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3CgwxswRJgjiO-pEYYkCOaSBc3DQISdzMAlm9r0d-bqp-kL63foB-QW5oaES5oyIA-aPYAQ!!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfMlFUNjc!?nID=6_0_2 QT69&cID=6_0_2QT69
Adobe Reader – verzia 7.x CE, 8.x, 9.x alebo X
Odporúčame použiť najnovšiu verziu Adobe Reader X (http://get.adobe.com/cz/reader/)

a je tam aj link, kde sa da stiahnut ....
martina0203
27.02.13,20:05
mám nainštalované a nejde to....................
Vlado40
27.02.13,20:56
Klikni na daný súbor pravým tlačidlom a daj otvoriť v programe Adobe Reader alebo otvor Acrobat Reader a cez neho skús otvoriť ten súbor.
misoft
27.02.13,21:27
Inak: ako keby nepoznali na DR SR iné alternatívy - len ten Adobe. Je ešte Foxit Reader.
scorp
28.02.13,06:26
Mozno by dotycneho zaujimalo preco je to tak. Lebo predtym bolo pocitacu povedane aby fdf otvaral cez Word. Preto teraz mu musi povedat, otvor fdf cez Acrobat reader. Postup:
Teda otvorit v programe, vybrat Acrobat reader, potvrdit, aby bol predvoleny pre tento typ suboru.
Eto vsjo.
martina0203
28.02.13,10:41
dakujem moc, ale má to jeden problém, uložila som to z e Dane, vyplnené tlačivo na pracovnú plochu, uložilo sa mi to už automaticky v tom adobe, ale ked to otvorím dokument je prázdny a ja tam potrebujem tie čísla...... dá sa s tým niečo robiť?????
martina0203
28.02.13,10:52
už som nato asi prišla.... pri niektorých sa mi ponúkne tabulka, že je to blokované v programe adobe, ked dám volby, tak je tam napísané , že či je možné tomu dôverovať, alebo niečo také a ked dám dôverovať, tak mi tam naskočia aj čísla.... super, dakujem moc, som myslela, že sa mi to ani nepodarí už.......
Vlado40
28.02.13,10:55
Stačí len chcieť
martina0203
28.02.13,10:58
určite, no chcela som už aj dva mesiace, ale neprišla by som nato, kedže na tieto inštalačné veci ja nie som, takže tu som sa dozvedela, že to treba mať...... takže moc dakujem...... už som ani nedúfala.....