Pomoc Kamaratke
25.02.13,21:55
Dobrý deň, hľadala som o danej téme na nete ale neviem či som tomu správne porozumela..som v tomto antitalent. Potrebovala by som vedieť ako funguje prijímanie platieb cez PayPal na SK zo zahraničia? Totiž nič nepredávam ale ak mi niekto chce, napr. babka z USA poslať peniaze na SK - prevodom na účet sú vysoké poplatky. A ak som správne pochopila - PayPal je medzinárodn resp. celosvetová peňaženka? To znamená, že je možné posielať si peniaze aj bez toho aby som mala nejaký business účet a posielanie peňazí je zdarma, len z USD sa mi zmení pri výbere na EUR? Tam sú nejaké poplatky,nie? Ešte nemám zriadený žiadny PayPal účet , potrebovala by som najprv vedieť ako to funguje a či sa dá prijímať platba aj keď nepredávam cez e-bay atď, no proste od rodiny zo zahraničia. A teda aký typ účtu si mam zriadiť. Budem veľmi vďačná tomu, kto mi to bude vedieť veľmi ľahko zrozumitelne vysvetliť :-)
eddie2013
25.03.13,19:23
zaklad je mat ucet z moznostou platby cez internet
jednoduchsi variant platobnu kartu s moznostou platby na internete
posledna vec mat emailovy ucet, ktory je vlastne identifikator

paypal funguje velmi jednoducho
strana prijemcu mi posle svoju emailovu adresu identifikator ako je registrovany v paypale
a ja odosielatel si poviem v akej mene a z akym identifikatorom mu platbu poslem
presun penazi v ramci systemu je ihned.

nasledne sa prijemca prihlasi a cez web si peniaze da presunut na vlastny slovensky ucet, ktory ma aktivovany s paypalom. (neviem neskusal som, ale myslim, ze sa neda poslat na iny ucet ako ten co je registrovany s paypal kontom, ale na paypal konte myslim moze byt aj viac aktivnych uctov)

posledny proces uz zavisi od pomalosti bankovych prevodov