Zusca8
25.02.13,21:06
Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať akým spôsobom by sa dala urobiť maturita v prípade že priateľ študoval elektrotechniku a v polovici tretieho ročníka prestúpil na úplne odlišný odbor z ktorého získal výučný list. Odbor je však prakticky nevyužiteľný a on uvažuje o dokončení elektrotechniky maturitou. Je to možné? Vopred ďakujem za rady
wagner
25.02.13,20:12
Môže, nastúpi znovu do tretieho ročníka a dokončí si maturitu - teda pokiaľ mu to škola umožní.
Zusca8
25.02.13,20:22
Dakujem za odpoved ešte by som chcela dodať, že školu skončil v roku 2008 a momentalne pracuje je to možné i tak? niečo ako dialkové štúdium?
wagner
26.02.13,19:55
Dakujem za odpoved ešte by som chcela dodať, že školu skončil v roku 2008 a momentalne pracuje je to možné i tak? niečo ako dialkové štúdium?
Všetko záleží od školy - pokiaľ robí napr.večerné štúdium, alebo diaľkové štúdium, treba sa tam ísť informovať. Tiež je možnosť informovať sa aj na inej škole podobného zamerania o štúdium - možno umožní pokračovať v ročníku, alebo bude musieť začať od prvého ročníka.Otázkou ale je, či to škola robí zadarmo alebo sa za štúdium platí. Bezplatné býva denné štúdium, či sa za ostatné platí, treba pozrieť buď na webe alebo sa priamo spýtať v škole.
Zusca8
27.02.13,16:25
Aha dobre ďakujem ešte raz :)