arpad
04.03.06,18:15
Mohol by mi niekto prosím vysvetliť, čo zahŕňa vo výkaze o majetku a záväzkoch riadok 12 ostatný krátkodobý fin.majetok ?
moja druhá otázka sa týka kapitálového majetku, ak mám kontokorentný úver a banka mi na konci mesiaca pripisuje zákl.úrok kreditný mám si to uviesť v daň.priznaní ako príjem z kap.majetku ?
Zita5
04.03.06,17:32
[quote=arpad]Mohol by mi niekto prosím vysvetliť, čo zahŕňa vo výkaze o majetku a záväzkoch riadok 12 ostatný krátkodobý fin.majetok ?

napríklad krátkodobá pomoc od FO / s výnimkou bánk /- pôžička, majetkové cenné papiere, dlhopisy,


moja druhá otázka sa týka kapitálového majetku, ak mám kontokorentný úver a banka mi na konci mesiaca pripisuje zákl.úrok kreditný mám si to uviesť v daň.priznaní ako príjem z kap.majetku ?

pokiaľ Ti banka pripisuje na Tvoj podnikateľký účet úrok, ten Ti vstupuje do príjmu ovplyvňujúceho ZD - príjem iný

ak si banka z Tvojho účtu stiahne úrok za použitie KTK , tieto účtuješ do výdavkov oplyvňujúcich ZD-prevádzková réžia

Zatiaľ som napísala takto odpoveď , ale KTK mi s kapitálovým majetkom nejde do súvisu , objasni to prosím.
arpad
05.03.06,06:10
myslel som, že z úverov úroky idú do kapitálového majetku, ale asi len z poskytnutých úverov, dobre to chápem ?
Zita5
05.03.06,07:18
myslel som, že z úverov úroky idú do kapitálového majetku, ale asi len z poskytnutých úverov, dobre to chápem ?

Pokiaľ splácaš úver , ktorý bol poskytnutý pre podnikateľské účely , tak splátky úveru sú neďaňovými výdavkami a úroky za poskytnutý úver sú daňovými výdavkami . O týchto položkách účtuješ vo svojom účtovníctve a považujú sa za príjem a výdaj z podnikania .

Pokiaľ Ti banka pripíše ako úrok na Tvojom podnikateľskom účte , tak sú to tiež príjmy z podnikania .
Zita5
05.03.06,07:33
myslel som, že z úverov úroky idú do kapitálového majetku, ale asi len z poskytnutých úverov, dobre to chápem ?


Úrok z kapitálového majeku cháp , keby si Ty požičal napríklad súkromne nejaké finanacie a by si dostal vyplatený úrok , vtedy je to kapitálový majetok .