Ganzara
26.02.13,11:21
Mám operku v Rakúsku na živnosť. Prosím poradíte mi postup pri DP za rok 2012? Prosím, ďakujem
Lucia Maženska
13.03.13,21:19
Práve som dokončila takéto DP.

tak ideme na to ak má iba príjmy z Rakuska:

strana 3 : tabuľka 1 : riadok č.2 príjmy zo živnosti v Rakusku aj na SVK, riadok č. 9, spolu príjmy a na výdavky som použila 40 % paušál.

strana 4 : vyplníš riadky 37, 38, 39, 43

strana 7 : vyplníš riadky 68, 70, 71

a začínaš vypĺňať X.oddiel
vypíšeš základ dane, uplatníš odpočítateľnú položku, vypočítaš daň. Pokračuješ riadkom 83. Dáš tam príjem zo živnosti čo mala v AT. Daň 0,- eur. Používaš metódu vyňatia príjmov. A tak na riadku 84, 85, 91, 95, 97 a 110 máš len nulu.
Do XIV. oddielu uvedieš v akej sume boli príjmy zo zahraničia a aká bola suma poistného zaplatená v zahraničí. V mojom prípade sa nedalo zistiť koľko bolo na sociálne, koľko na zdravotné, tak som to už len pripočítala k výdavkom. Ak máš presnú sumu zaplatenú v zahraničí na zdravotnú a sociálnu poisťovňu, tak to uvedieš na 3.strane. Ak nie, postupuj podľa mňa.

Dúfam, že som pomohla.
Janka A.
16.03.13,21:09
Super, toto pomoze aj mne, vdaka.
Mam vsak jednu aj taku, ktora do 22.3.2012 mala zivnost na Slovensku a od 23.3.2012 uz v Rakusku. Tejto ako urobim DP prosim? Prijmy mala aj na Slovensku, aj v Rakusku. Dakujem.
alohamercy
23.03.13,11:00
Práve som dokončila takéto DP.

tak ideme na to ak má iba príjmy z Rakuska:

strana 3 : tabuľka 1 : riadok č.2 príjmy zo živnosti v Rakusku aj na SVK, riadok č. 9, spolu príjmy a na výdavky som použila 40 % paušál.

strana 4 : vyplníš riadky 37, 38, 39, 43

strana 7 : vyplníš riadky 68, 70, 71

a začínaš vypĺňať X.oddiel
vypíšeš základ dane, uplatníš odpočítateľnú položku, vypočítaš daň. Pokračuješ riadkom 83. Dáš tam príjem zo živnosti čo mala v AT. Daň 0,- eur. Používaš metódu vyňatia príjmov. A tak na riadku 84, 85, 91, 95, 97 a 110 máš len nulu.
Do XIV. oddielu uvedieš v akej sume boli príjmy zo zahraničia a aká bola suma poistného zaplatená v zahraničí. V mojom prípade sa nedalo zistiť koľko bolo na sociálne, koľko na zdravotné, tak som to už len pripočítala k výdavkom. Ak máš presnú sumu zaplatenú v zahraničí na zdravotnú a sociálnu poisťovňu, tak to uvedieš na 3.strane. Ak nie, postupuj podľa mňa.

Dúfam, že som pomohla.
na riadok 83 uvediem celkový príjem z tabuľky 1 riadok 2 alebo príjem - zaplatené poistné V AT resp. základ dane, ktorý mi vyšiel na riadku č.43? - príjem iba z AT
ak si uplatním 40% výdavky navyšujem ich o zaplatené poistné v AT?