maad
26.02.13,13:19
Prosím Vás vie mi niekto poradiť? Chcem poslať výkaz do so. poisťovne mám len jedného zamestnanca je to dohodár s nepravidelným príjmom aký mám označiť typ zamestnanca keď tam dohody s nepravidelným príjmom nie sú, je tam iba dohody s pravidelným príjmom. Poradí mi nikto?
Mila123
26.02.13,12:29
Prosím Vás vie mi niekto poradiť? Chcem poslať výkaz do so. poisťovne mám len jedného zamestnanca je to dohodár s nepravidelným príjmom aký mám označiť typ zamestnanca keď tam dohody s nepravidelným príjmom nie sú, je tam iba dohody s pravidelným príjmom. Poradí mi nikto?
nepravidelný príjem sa vykazuje v výkaze poisteného a príspevkov.....
maad
26.02.13,12:38
nepravidelný príjem sa vykazuje v výkaze poisteného a príspevkov.....

ďakujem a treba posielať výkaz aj keď nie je žiadny príjem za január?
ADB
26.02.13,12:42
Dohodarovi sa odvody pocitaju az po skonceni dohody, takze aj ked bude mat prijem..... tak vykaz nebude.
Mila123
26.02.13,12:44
ale toto všetko bolo o SP, nie o ZP.....
maad
26.02.13,12:59
Čiže mám tomu rozumieť že výkaz do soc. poisťovne neposielam, ale ho pošlem raz za celý rok so sumou ktorú zarobil počas celého roku? Alebo posielam výkaz len v ten mesiac keď má príjem??? (Je to dohodár star. dôchodca takže zdrav. poistenie mu odpadá, pýtam sa len na výkaz do SP).
Evuľa
26.02.13,13:05
Výkaz do SP sa posiela len vtedy ked je dohoda ukončená a vykaz sa posiela za cele obdobie trvania dohody a prijem sa zrata
srska
26.02.13,13:06
v ep sp sú takéto kódy (pre rlfo):

ZEC-zamestnanec pravidelný príjem,
ZECN-zamestnanec nepravidelný príjem,
ZECD1-dohoda o vykonaní práce pravidelný príjem,
ZECD1N-dohoda o vykonaní práce nepravidelný príjem,
ZECD2-dohoda o pracovnej činnosti pravidelný príjem,
ZECD2N-dohoda o pracovnej činnosti nepravidelný príjem,
ZECD3-dohoda o brigádnickej práci študentov pravidelný príjem,
ZECD3N-dohoda o brigádnickej práci študentov nepravidelný príjem,
ZECD4-dohoda o brigádnickej práci študentov bez dôchodkového poistenia pravidelný príjem,
ZECD4N-dohoda o brigádnickej práci študentov bez dôchodkového poistenia nepravidelný príjem,
ZECDDPP-dohoda o brigádnickej práci študentov len na dôchodkové poistenie pravidelný príjem,
ZECDDPN-dohoda o brigádnickej práci študentov len na dôchodkové poistenie nepravidelný príjem,
ZECD-dohoda do 31.12.2012

a v registri - Typ poistenej FO (do mv+vp):

1. Zamestnanec - pravidelný príjem,
2. Zamestnanec - nepravidelný príjem,
3. Dohoda o vykonaní práce - pravidelný príjem,
4. Dohoda o vykonaní práce - nepravidelný príjem,
5. Dohoda o pracovnej činnosti - pravidelný príjem,
6. Dohoda o pracovnej činnosti - nepravidelný príjem,
7. Dohoda o brigádnickej práci študentov - pravidelný príjem,
8. Dohoda o brigádnickej práci študentov - nepravidelný príjem,
9. Dohoda o brigádnickej práci študentov bez dôchodkového poistenia - pravidelný príjem,
10. Dohoda o brigádnickej práci študentov bez dôchodkového poistenia - nepravidelný príjem,
13. Dohoda do 31.12.2012
maad
26.02.13,13:10
Vďaka za rady :)
srska
26.02.13,13:14
Vďaka za rady :)ok. do mv sa dávajú čísla z "typ poistenej fo"
mondes
26.02.13,13:23
nepravidelný príjem sa vykazuje v výkaze poisteného a príspevkov.....

Prosím Vás, takže ak zoberiem človeka na dohodu s nepr. príjmom, tak na začiatku ho prihlásim cez RLFO a potom do konca nasl. mesiaca neposielam do SP zaňho mesačný výkaz, ale výkaz poisteného a príspevkov, správne? Vďaka.
srska
26.02.13,13:26
Prosím Vás, takže ak zoberiem človeka na dohodu s nepr. príjmom, tak na začiatku ho prihlásim cez RLFO a potom do konca nasl. mesiaca neposielam do SP zaňho mesačný výkaz, ale výkaz poisteného a príspevkov, správne? Vďaka.tak. a dobrý soft ťa na to upozorní. (na obr je hláška softu ak by som chcel vystaviť vp pre dohodára s pravidelným príjmom)