Evuľa
26.02.13,14:22
Dobrý deň
Chcela by som poprosit o radu Pracujem v ČR a tam za mňa podal zamestnávateľ daňové priznanie. Chcela by som vedieť či musim podat danove aj na Slovensku ak ano ako ho mam vypisat kedze prijem som mala len v ČR a na Slovensku som mala prijem len z jednej dohody?
Za odpoveď vopred ďakujem.
Darina Ptačinová
26.02.13,17:25
Dobrý večer
Prosím Vás o radu
Fyzická osoba má príjem zo závislej činnosti v Českej republike a zároveň je SZČO na Slovensku.
Daňové priznanie podá na Slovensku.
Je povinná táto osoba podať DP aj v Českej republike? (musí ho podať alebo môže?)
Ďakujem pekne
Katy a R
26.02.13,17:29
Rezident SR je povinný podať DP zo všetkých zdaniteľných celosvetových príjmov. Riadi sa zákonom o DzP (naším).
No a český príjem - podľa ich predpisov;)
Anik
26.02.13,17:42
Dobrý večer
Prosím Vás o radu
Fyzická osoba má príjem zo závislej činnosti v Českej republike a zároveň je SZČO na Slovensku.
Daňové priznanie podá na Slovensku.
Je povinná táto osoba podať DP aj v Českej republike? (musí ho podať alebo môže?)
Ďakujem pekne
Na Slovensku zdaňuje celosvetové príjmy takže aj príjem z Českej republiky - potvrdenie aj s odvodmi za zamestnanca, nie zamestnávateľa, prepočítaný priemerným kurzom
Myslím, že v česku by mal podať DP, každí koho ročné príjmy, ktoré sú predmetom dane presiahli 15.000 korún
mano1616
27.02.13,11:22
Dobrý deň, mám taký problém s jedným zamestnancom, doniesol potvrdenie z Českého úradu práce, že bol evidovaný do 19.8.2012. Od 1.9.2012 je našim zamestnancom. Podporu v nezamestnanosti nedostával. Môžem mu spraviť ročné zúčtovanie, alebo si musí sám podať daňové priznanie. Trvalý pobyt má v SR.
Za pomoc ďakujem.
maad
17.03.13,18:13
Dobrý večer, chcem sa spýtať, ako postupovať pri vyplnení DP? Osoba ma príjem z Českej republiky za 4 mesiace a príjmy zo SR za dva mesiace. V r. 32 úhrn všetkých príjmov zahrniem aj príjem z Čes. republiky????A vypisujem aj úhrn vyňatých príjmov 46 r. príjmy z ČR????Alebo tieto príjmy sa tu nevypisujú????
maad
17.03.13,18:42
Dobrý večer, chcem sa spýtať, ako postupovať pri vyplnení DP? Osoba ma príjem z Českej republiky za 4 mesiace a príjmy zo SR za dva mesiace. V r. 32 úhrn všetkých príjmov zahrniem aj príjem z Čes. republiky????A vypisujem aj úhrn vyňatých príjmov 46 r. príjmy z ČR????Alebo tieto príjmy sa tu nevypisujú????

Prosíím poradte ako správne vyplniť DP?