Ľudenka
26.02.13,20:17
Čo si manžel môže dať do odpočtu na manželku? Ďaňovníčka mu tam chce zahrnuť aj rodičovsky príspevok, lebo aj to je príjem manželky, všade čítam, že ten sa nezahrňuje./ minulý rok nám to tiež zarátala, a neviem ako sa mam brániť, aby to tohto roku nezarátala/ Počas roka som poberala PN, OČR a rodičovský príspevok.Čo sa nezahrňuje do odpočtu z dane a podľa ktorého paragrafu- poprosím za jednotlive dávky? Môžem priložiť aj odpočet na poistku? /prípadne aj sporenie napr z prvého stavebného sporenia?/ Ďakujem
Andyke
26.02.13,19:23
Pozri : http://www.porada.sk/t206886-p37-danove-priznanie-typu-b-2012-fyzicke-osoby.html
prísp. 366 od Marína - príjem čo sa nezapočíta do príjmu manželky
kn-alka
26.02.13,19:25
Tu to máš čierne na bielom od Finančného riaditeľstva... strana 2:
Ľudenka
26.02.13,19:36
A OČR, PN a materská? Nenašla som či sa dá dať do odpočtu a podľa akého §? Daňové priznanie robí manželovi mzdárka z práce. Životnéú úrazové poistky sa už neodpočítavajú? Ďakujem
Ľudenka
26.02.13,19:39
Zabudla som poznamenať, že PN a OČR som mala vyplatenú cez DNPO.
kn-alka
26.02.13,19:52
A OČR, PN a materská? Nenašla som či sa dá dať do odpočtu a podľa akého §? Daňové priznanie robí manželovi mzdárka z práce. Životnéú úrazové poistky sa už neodpočítavajú? Ďakujem

aký odpočet?
ak myslíš odpočet na manželku, tak manžel si môže uplatniť ROZDIEL medzi nezdan.časťou a príjmom manželky..... a príjem manželky je: OČR, PN aj materské
Rodičovský príspevok do príjmov manželky na odpočet nezd.časti sa nezapočítava.
Prečítaj si str.2 z príspevku 4

Životné poistenie sa už nemôže odpočítavať zo základu dane, už ani minulý rok sa nedalo.
Ľudenka
26.02.13,21:32
Ďakujem za odpoveď.
Katy a R
26.02.13,21:38
podľa § 11 zákona o dani z príjmu!
Viera
01.03.13,14:30
Manželovi v zamestnaní urobili ročné zúčtovanie a uplatnili časť odpočítateľnej položky na manželku, ktorá mala príjem zo zamestnania. V priebehu roka bola práceneschopná, ale mzdová účtovníčka nám dala informáciu, že PN sa do príjmu nezapočítava. Ako máme teraz postupovať, keď už bolo vykonané ročné zúčtovanie manžela ? Je manžel povinný to opraviť cez daňové priznanie A ?
Tweety
01.03.13,14:37
Manželovi v zamestnaní urobili ročné zúčtovanie a uplatnili časť odpočítateľnej položky na manželku, ktorá mala príjem zo zamestnania. V priebehu roka bola práceneschopná, ale mzdová účtovníčka nám dala informáciu, že PN sa do príjmu nezapočítava. Ako máme teraz postupovať, keď už bolo vykonané ročné zúčtovanie manžela ? Je manžel povinný to opraviť cez daňové priznanie A ?
Na uplatnenie NČ mal byť započítaný príjem nemocenského. Treba podať DP A. Prílohou bude RZD.
ewita888
01.03.13,16:22
Mzdová urobila chybu, tak nech opraví RZD, veď ešte má na to čas..