josseee
27.02.13,11:01
Dobry den,

chcel by som sa spytat ako je to s danou z prijmu pre firmu so zahranicnym zakaznikom

Dajme tomu ze slovenska s.r.o. ma jedineho zakaznika v Rakusku. Pracu vykonava priamo tam vyslanym zamestnancom.
Z pohladu zamestnanca je mi jasne ze ak sa bude nachadzat na Rakuskom uzemi viac ako pol roka, musi platit dane z jeho prijmu tam.
Chcel by som vediet ci je v poriadku ked dan z prijmu sro bude odvadzana na Slovensku.

dakujem
Laky_831202
30.10.14,13:37
Ja mam rovnaky problem len s tym, ze je to Nemecko a nie Rakusko :)
Keby to bolo opacne, tak zo zakona som sa docital toto:

"Za činnosť vykonávanú prostredníctvom stálej prevádzkarne sa považuje aj činnosť vykonávaná na území Slovenskej republiky pri poskytovaní služieb daňovníkom alebo osobami pre neho pracujúcimi, ak doba výkonu tejto činnosti presiahne šesť mesiacov, a to súvisle alebo v niekoľkých obdobiach v akomkoľvek období dvanástich po sebe nasledujúcich mesiacov. Stálou prevádzkarňou je aj osoba, ktorá koná v mene daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou a sústavne alebo opakovane prerokováva alebo uzatvára v jeho mene zmluvy na základe splnomocnenia. Osoba koná v mene daňovníka, ak koná na základe jeho pokynov, pričom daňovník výsledky jej činnosti kontroluje a nesie za ne podnikateľské riziko."

Tym padom by bola zahranicna firma povinna platit dane z prijmu na slovensku zo zisku od slovenskeho zakaznika ... A bolo by jedno, ci je to jediny, alebo 1% ... proste pomernu pre tohto zakaznika by sa defacto viedlo samostatne "cost centrum" ...

V Nemecku je danove zatazenie PO priblizne na 30-34% (podla mesta) tym padom by som stale radsej danil na slovensku svojich 23% ...
Buduci tyzden sa idem stretnut s danovym poradcom v Nemecku, tak sa potom podelim o zazitky ...