uzasna
27.02.13,10:07
Mam ukoncenu VS + DPS, + dostatocny pocet kreditov. Nasim panom riaditelom skoly som NEBOLA zaradena /aj napriek ziadostam/ do planu kontinualneho vzdelavania. Viete mi poradit, ci mam narok na studijne volno pred I. atestaciou alebo aspon narok na volno na den vykonania skusky - I. atestacie ? ! ? Mam vobec na nieco narok ak nie som zaradena v plane kontinualneho vzdelavania?
Dakujem.
miramax1
27.02.13,15:55
Nárok na študijné voľno vzniká len vtedy, ak so vzdelávaním riaditeľ súhlasí( písomný súhlas) , čo vo Vašom prípade neplatí Na vykonanie skúšky si vezmite dovolenku, prípadne požiadajte riaditeľa o voľno - nemusí ho však poskytnúť.
uzasna
27.02.13,19:05
miramax1: v zakone c. 317/2009... § 54 1b plati pre koho? Len pre tych, co su zaradeni v plane kontinualneho vzdelavania alebo ako to je? Inak dakujem ti za odpoved.
§ 54
(1) Pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi
patrí pracovné voľno s náhradou funkčného
platu v rozsahu
a) päť pracovných dní v kalendárnom roku na účasť na
kontinuálnom vzdelávaní podľa tohto zákona,

b) ďalších päť pracovných dní na prípravu a vykonanie
prvej atestácie alebo druhej atestácie.

(2) Ak trvá pracovný pomer pedagogického zamestnanca
len v období školského vyučovania, vzniká mu
za každý kalendárny mesiac trvania pracovného pomeru
nárok na pol dňa pracovného voľna podľa odseku 1
písm. a).
(3) Pracovné voľno podľa odseku 1 čerpá pedagogický
zamestnanec alebo odborný zamestnanec za podmienok
určených riaditeľom. Dobu čerpania pracovného
voľna určuje riaditeľ spravidla na dobu, keď je obmedzená
alebo prerušená prevádzka školy alebo školského
zariadenia.
miramax1
28.02.13,13:00
Komentár k § 54 sa musí vykladať s ohľadom na ustanovenie § 57 , ktoré hovorí,že náklady spojené s kontinuálnym vzdelávaním hradí zamestnávateľ len ak s týmto vzdelávaním súhlasí. Teda nárok na študijné voľno máte iba v prípade, ak zamestnávateľ so štúdiom súhlasí.
PetoG82
13.12.14,03:58
Atestácie nie sú kontinuálnym vzdelávaním, preto nemusia byť v pláne kontinuálneho vzdelávania a zamestnanec má právo na úhradu nákladov od zamestnávateľa (§ 57) aj 5 dní pracovného voľna na prípravu a vykonanie atestácie (§ 54).