scorp
27.02.13,13:22
Zdravim poradu. Slovenska rada rodicovskych zdruzeni poslala na skolu listok (skor zdrap papiera), kde bolo rukou napisane, ze rodicovske zdruzenie skoly dlzi urcitu sumu.
Otazka 1: co je toto za vypalnictvo ?
Otazka 2: Rodicovske zdruzenie sa chce vymanit spod SRRZ (Slov.rada ...) a zalozit OZ - obcianske zdruzenie. Najvacsi problem je vraj prave SRRZ, lebo vraj cely majetok rodic.zdruzenia na tunajsej skole je majetkom aj SRRZ ?
Prosim poradte. Je toto vobec mozne ???
zanetth
27.02.13,12:40
Skús si pozrieť stanovy na ich stránke: http://www.srrz.sk/index.php?poc=no&subor=stanovy
scorp
28.02.13,07:20
Dakujem za odpoved. Na ich stranke som uz samozrejme bol predtym, nez som sa dotazoval. Mna by skor zaujimalo, ako je to v praxi. Ake su Vase zskusenosti. Skusim moj pohlad, z historie: tie rodicovske zdruzenia (RZ), ktorym sa nechcelo registrovat ako obcianske zdruzenia (OZ) su v SRRZ. Maju dokonca povinnost odvadzat poplatok (ja to by som to nazval aj inak ...) od tzv. poctu rodin na ziakov na skole. Vraj tieto financie idu na podporu rodin ... (cha - cha). Pred casom v mediach prehla informacia, ze tetusky na SRRZ su nezastihnutelne atd atd... Ako sa pozerate na fakt, ze skola nezaplati "poplatok" SRRZ napriklad aj 3 roky, nic s tym nerobia, len na papieriku stale pytaju prachy. Uplne scestne je to, ze majetok konkretneho RZ skoly je majetkom SRRZ.
Otazka kardinalna: Ako to je v pripade, ak RZ konkretnej skoly chce vystupit (podla stanov je to mozne) a SRRZ moze robit problem kvoli tzv. "majetku" RZ ?
Vopred dakujem za nazory a odpovede.
zanetth
28.02.13,07:51
Bohužiaľ, neviem Vám poradiť ako je to v praxi, s touto inštitúciou nemám skúsenosti, pôsobím v RZ, ktoré je občianskym združením s právnou subjektivitou a to je o niečom inom. Ale jedno nechápem, ako môže byť majetok RZ aj majetkom SRRZ??? Podľa mňa tam niečo nesedí. Existuje nejaká prihláška daného RZ do SRRZ a ak áno je tam nejaká klauzula, čo sa týka nakladania s majetkom??? A podľa mňa vôbec nemusíte akceptovať nejaké papieriky ohľadom členského, keď už, mal by byť vydaný riadny príjmový doklad. A nakoniec, myslím, že v stanovách SRRZ som niekde čítala, že RZ je možné aj vylúčiť zo SRRZ, ak si neplatí príspevky. Inak možno by som požiadala o nahliadnutie do účtovníctva SRRZ, RZ ako člen SRRZ by mal mať právo nahliadnuť do neho. Ale to sú len moje úvahy, nie vlastná skúsenosť.
scorp
01.03.13,07:15
Dakujem za odpoved. Je jasne, ze OZ by bolo to najlepsie riesenie.
lucica123
08.03.17,20:25
Dobrý deň, prosím podarilo sa vam vystupit zo SRRZ? Ako ste postupovali a co bolo treba spravit? Dakujem