miroslava144
27.02.13,13:20
Do augusta 2012 som bola zamestnaná a zamestnávateľ mi vyplatil odstupné,ktoré bolo započítané do poslednej výplaty.Potom som bole evidovaná na Úrade práce,kde mi vyplácali podporu v nezamestnanosti. Popritom som pracovala na dohodu,kde mi zrážali dan..celkovo 409,86€. Pri druhej práci na dohodu mi dan nestrhávali.Mám dceru a poberám rodinné prídavky a alimenty od exmanžela 70€/mes.Rada by som vedela,na akom tlačive si mám daňové priznanie podať a ktoré príjmy sa započítavajú do príjmov.A ktoré kopie tlačiv treba pripojiť-potvrdenie o evidencii na ÚP,kopia potvrdenia o príjmoch zo zamestnania,aj z práce na dohodu..a daľšie neviem aké.Veľmi pekne ďakujem za radu.
kn-alka
27.02.13,12:32
V tvojom prípade sú zdaniteľné príjmy zo zamestnania a dohody. Podpora v nezamestnanosti ani alimenty sa do príjmov neráta.
Od všetkých zamestnávateľov (aj dohody) musíš mať potvrdenie, ktoré sú zároveň prílohou k DP.
Podávaš DP typ A, ak máš celkový ročný príjem vyšší ako 1.963,20, máš nárok na DB, vtedy prílohou k DP je aj rodný list dieťaťa.
Anik
27.02.13,12:36
vyplňaš tlačivo A
všetky príjmy podľa §5 - príjmy z prac. pomeru, + príjmy z dohôd všetko sčítať
evidenciu z ÚP nemusíš dokladať, ani alimenty
pri douplatňovaní DB musíš doložiť - rodný list, ak má dieťa viac ako 16 rokov -potvrdenie o návšteve školy
neviem či si už niekedy robila DP, ale ak nie ja by som si radšej našla niekoho kto tomu rozumie
miroslava144
28.02.13,13:58
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Je zrozumiteľne napísaná.A rýchlo prišla odpoveď.Ešte raz vďaka.