honibrk
27.02.13,19:45
Prosím o radu:

Potrebujem jednoduchý vzorec pre porovnanie dvoch buniek, kde pri ich zhode vloží text z tretej bunky. Pri číslach som si poradil - =SUMIF(AA:AA;G:G;AB:AB) , problém však nastane, ak je v bunkách namiesto čísla text.

Ešte musím povedať, že nie som moc zdatný v Exceli a prípadne sa ospravedlňujem, ak tu niečo podobné už bolo riešené, nenašiel som :(

Za odpovede Vám veľmi pekne ďakujem ;)
ivka70
27.02.13,19:10
staci si do bunky napr. C2 dat vzorec:
. =IF(A4=B4;"zhoda";"nezhoda")
zhoda napise, ked su polia zhodne .... samozrejme, text si mozes zmenit ako chces ....
honibrk
27.02.13,19:35
staci si do bunky napr. C2 dat vzorec:
. =IF(A4=B4;"zhoda";"nezhoda")
zhoda napise, ked su polia zhodne .... samozrejme, text si mozes zmenit ako chces ....


to som skúšal, ale problém je, že bunky nie sú v jednom riadku a potrebujem, aby porovnávalo údaje v bunkách napr. A1-A500 z údajmi v bunkách napr. AA1-AA1200 a ak nastane zhoda hocikde v rozsahu, tak vloží údaj z ďalšej bunky....
ivka70
27.02.13,19:38
to som skúšal, ale problém je, že bunky nie sú v jednom riadku a potrebujem, aby porovnávalo údaje v bunkách napr. A1-A500 z údajmi v bunkách napr. AA1-AA1200 a ak nastane zhoda hocikde v rozsahu, tak vloží údaj z ďalšej bunky....

Ak teda spravne chapem tvoj vyklad, treba pouzit funkciu VLOOKUP
honibrk
27.02.13,19:57
Ak teda spravne chapem tvoj vyklad, treba pouzit funkciu VLOOKUP

vedela by si mi napísať aj konkrétny vzorec prosím?
porovnávam oblasť A1:A20 z oblasťou AB1:AB50 a pri zhode vložiť údaje z oblasti AC1:AC50

ďakujem pekne
honibrk
28.02.13,13:34
ok, vyriešené, nakoniec som predsa len použil VLOOKUP, ďakujem ivka70