Crack3n
27.02.13,19:52
Ahojte,
máte niekto skúsenosti pri zakladaní s.r.o a žiadosti o dobrovoľného platcu DPH podľa nového zákona?
Ide mi hlavne o zábezpeku a fyzickú kontrolu existencie sídla firmy (kancelárie) pri registrácii DPH.

Ďakujem za odpovede!
Crack3n
27.02.13,19:06
1. Čo sa týka prevádzky, musí byť mimo adresy trvalého bydliska konateľa alebo môže byť aj na nej?
2. DU skúma dlhy ako vo vašom prípade živnostníka alebo aj ako občana?

Ďakujem :)
Crack3n
27.02.13,19:12
V poriadku, voči DU dlhy nie sú, akurát zostáva problémom sídlo firmy.
Mám v tom trošku bordel, načo sú potom platené virtuálne sídla keď tie DU asi ťažko skontroluje.
Crack3n
27.02.13,19:14
Resp. by ma zaujímalo, či pri kontrole sídla im stačí označenie že tam firma sídli alebo kontrolovali aj vnútro kancelárie a pod.
Crack3n
27.02.13,19:38
Ešte jedna vec, pri kontrole DU kvôli platcovstvu dane, kontrolovali či sú peniaze na účte alebo či len účtom prešli a už sú na niečo použité?
Crack3n
28.02.13,12:23
Viete mi niekto poradiť prosím?
Atomer.sk
01.03.13,14:04
Neviem preco by s virtualnym sidlom mali byt nejake problemy?!? Mila123 spomina kontrolu "Prevadzky", nie sidla.
Poskytujeme virtualne sidlo (www.MojeSidlo.sk (http://www.MojeSidlo.sk)) a ked pride DU, moze tak jedine skontrolovat schranku :D Bude vsetko v poriadku.
Crack3n
01.03.13,18:37
Ja som práve mal informáciu že kontrolujú sídlo či tam fyzicky niekto sedí a či je to kancelária alebo len nejaký bytový priestor, preto sa pýtam aké máte s tým niekto skúsenosti.
Atomer.sk
01.03.13,19:02
"Sídlom právnickej osoby a miestom podnikania fyzickej osoby je adresa, ktorá je ako sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom alebo v živnostenskom registri alebo v inej evidencii."
Crack3n
01.03.13,19:25
To je všetko v poriadku.
Mňa ale zaujíma či ľudia z DU nemajú s tým problém ak je virtuálne, pri kontrole sídla hlavne.
blavaciko
02.03.13,08:29
pokial by s tym danovy urad mal problem, musi to nejak legislativne zdovodnit. Zakon vsak neprikazuje neustalu pritomnost v sidle spolocnosti, preto danovy urad nema ako overit ci su v priestoroch fyzicky kancelarie alebo nie. Dokonca ich ani nemusis vpustit (nie je na to dovod).

Kontrola miesta sidla spolocnosti nepatri do kompetencii danoveho uradu.