MartinaMich
27.02.13,21:16
Som na predĺženej dovolenke zo zdravotných dôvodov dieťaťa, pracovný pomer v predchádzajucom zamestnaní mi trvá, no mám možnosť si ísť na pár hodín privyrobiť do inej firmy. Je to možné? Môžem dať dieťa do škôlky a na ako dlho môže byť v škôlke? Akú zmluvu mi má dať nový zamestnanávateľ, či na dohodu alebo môžem u neho byť zamesntnaná na pracovnú zmluvu. A ako je to z odvodmi?
ewita888
27.02.13,20:29
je to možné, môže byť aj prac. zmluva..
dieťa môže byť v škôlke aj na 8 hodín..
odvody bude strhať zamestnávateľ z príjmu
treba sa ale do 8 dní od začiatku zmluvy odhlásiť zo SP
MartinaMich
27.02.13,20:52
To viem že sa musím odhlásiť so SP, no ako to je keď budem u nového zamestnávateľa len na pár hodín zamestnaná, teda na čiastočný úväzok, ako to je vtedy zo SP. A môžem mať pracovný pomer aj u predchádzajucého zamestnávateľa? Ďakujem
MartinaMich
27.02.13,20:56
Môže mi dať niekto čo najviac pomoci, čo sa týka môjho problému. Vopred veľmi pekne ďakujem
veronikasad
27.02.13,20:58
To viem že sa musím odhlásiť so SP, no ako to je keď budem u nového zamestnávateľa len na pár hodín zamestnaná, teda na čiastočný úväzok, ako to je vtedy zo SP. A môžem mať pracovný pomer aj u predchádzajucého zamestnávateľa? Ďakujem
Veď si dostala odpoveď. Je úplne jedno, či budeš pracovať hodinu, alebo 40 hod. mesačne (pri DoPČ). Musíš sa odhlásiť z dôch.poistenia plateného štátom, tak ako máš napísané v predch.príspevku. Dohodu môžeš mať v súbehu s pracovným pomerom u iného zamestnávatela.