laruta
28.02.13,08:13
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ohľadom platieb. SZČO nemá podnikateľský účet, ale úhrady za vystavené faktúry sa pripisujú na osobný účet, ktorý majú otvorený spolu s manželkou, tzn. , že výpisy z banky chodia manželke. Ako to mám účtovať, lebo SZČO, má tento rok preukázateľné účtovníctvo. Minulý si uplatnil paušál. Poraďte mi. Ďakujem pekne.
Lucia Maženska
13.03.13,20:09
Ja mám takýto prípad. Tých platieb našťastie je len pár do roka. Urobím to tak, že ak mám nejakú prijatú platbu na osobnom účte, zadávam to rovno do pokladne a podkladám tento účtovný prípad v pokladni výpisom z účtu. Pri max.6-tich podnikateľských platbách za rok a tej ostatnej kope osobnej spotreby ...... mám to odporučené od inej účtovníčky :rolleyes:
DanielaSL
13.03.13,20:16
Aj ja tak robím.....lebo tí podnikatelia si nedajú vysvetliť, že to nie je v súlade so zákonom.
misomiso
13.03.13,20:19
Teraz uz to nie je problem. Teraz uz aj Kazimir potvrdil, ze zamestnanci mozu byt plateni z nezdananych penazi, takze ak niekto je dokonca tak prehnane poctivy, ze aj fakturuje, tak potom je uz skutocne jedno, na aky to chodi ucet.
timejka200
12.02.14,05:07
ak mal szčo v roku 2013 1-3 mesiac osobný účet - z toho hradil odvody, aj svoje súkromné veci, potom si založil v 4. mesiaci podnikateľský - vediem jednoduché účtovníctvo. . Tak nahodím normálne výpis z osobného účtu - všetko čo sa netýka podnika dám ako iný výdaj neovpl. základ dane. A potom od 4 mesiaca normálne nahadzujem podnikateľský účet ? Lebo potom mi nebude sedieť zostatok na BU - ale to asi nevadí či?
Antonia Jendrišáková
12.02.14,06:27
To kde si čítala, že z nezadených peňazí ? Prehnane poctivý ? Nie je jedno, na aký účet Ti chodia peniaze. Musíš oznámiť svojmu správcovi dane otvorenie podnikateľského účtu a uvádzaš ho aj v DP.