Katarina-fa
28.02.13,09:57
Prosím Vás o radu ak sa tu nájde externý mzdový účtovník, ktorý má skúsenosti s registráciou novej firmy.
Aký máte postup pri prihlasovaní zamestnávateľa, ktorý ešte nie je prihlásený v žiadnej poisťovni a ide zamestnávať prvého zamestnanca, tzn. treba urobiť prihlášky zamestnávateľa v SP, ZP.

Konateľ nechce nikam chodiť, všetko chce aby som mu vybavila ja, môžem ho ísť aj ja prihlásiť do SP a ZP?

Do SP mám od neho podpísané splnomocnenie na uzatvorenie dohody o EZU, na prihlásenie ZĽ do registra ale potrebujem zrejme iné splnomocnenie.

Prosím aký máte postup vy pri takýchto nových firmách?
Ivenka
28.02.13,09:05
Do SP som vypísala Prihlášku - konateľ ju podpísal a doložila Výpis z Obchodného registra. Detto do ZP.
Ak ale chceš elektr.posielať aj do ZP potrebuješ splnomocnenie, myslím, že teraz musí byť overené.
Katarina-fa
28.02.13,09:07
budem posielať elektronicky, ja už mám svoju grid kartu, čiže len dohlásim k tomu ďalšiu firmu, to viem, že treba splnomocnenie, ale najskôr musím odniesť do SP RL zamestnávateľa, ten výpis z registra stačí kopia a môžem to odniesť ja? nebudú chcieť splnomocnenie ?
Ivenka
28.02.13,09:19
Do SP stačí kópia z originálu. Do ZP tuším Dovera registruje každého ZĽ takže nemôžeš používať svoju GRID kartu.