zaciatocnik888
28.02.13,10:38
Chcem zalozit e-shop zaoberajuci sa predajom vina od zahranicneho dodavatela potrebujem poradit ako postupovat na zaciatku od niekoho kto ma skusenosti. Jedna sa o predaj vína baleneho v sklenych flasiach priamo u dodavatela.Co vsetko musim na zaciatku absolvovat? Musim mat sklad schvaleny hygienou a registraciu na statnej veterinarnej a potr. sprave?a co registracna pokladnica pojde o internetovy obchod ak dam moznost odberu tovaru osobne nemozem urobit fakturu so splatnostou v hotovosti a pridat k nej prijmovy pokladnicny doklad? Vdaka za kazdu relevantnu odpoved.
iv@n
28.02.13,11:01
moje malé skúsenosti z pred pár rokov - hygiena potrebná nebola, ale registrácia na colnici koli spotrebnej dani /aj ked bola na tiché vína nulová, neviem ako teraz/.
zaciatocnik888
28.02.13,11:23
Registracia na colnici?aj ked ide o tovar z EU?
iv@n
28.02.13,12:20
no hej lebo spotrebnú daň z vína má na starosti colný úrad a je jedno či ho dovážaš, stačí že ho predávaš.
sadzba za tiché vína bola 0, takže tam išlo iba o blbé papierovačky, pozri si portál colnej správy, možno sa časom niečo zmenilo, už to nesledujem pár rokov.
zaciatocnik888
28.02.13,13:13
Vidim ze az sa naplno pustim do papierovaciek budem potrebovat sklad nie tak na tovar ako na haldu papierov z 500 uradov...kazdopadne iv@novi vdaka za prispevky. Ak viete o niecom dalsom co ma potesi piste kazda dobra rada je na nezaplatenie hlavne v zaciatkoch.
zaciatocnik888
14.03.13,16:30
a co registracia na statnej veterinarnej a potr. sprave? zalozit s.r.o. alebo živnosť? ako je to v prvom roku s platením zdravot. poistenia a odvodov? ...