Vemienko
28.02.13,11:51
Dobrý deň , moja otázka je ohľ výživného, platím výživné na dieťa šekom už cca 6 rokov po vzájomnej ustnej dohode, nemáme nič spísané, proste som matke svojho dieťaťa začal posielať peniaze ona si ich preberá čiže ja mám len ako dôkaz tie ústrižky kde uvádzam - výživné, občas som tam písal aj výživné na dieťa ale už tam píšem len výživné /mesiac/rok. Myslíte že keby podala na súd že neplatím že by toto mohlo stačiť ako dôkaz? lebo ja vôbec neviem o jej aktivitách, sice posielam pravidelne ale dieťa vídam veľmi málo keďže zobrať si ho nemôžem, to by by asi nedovolila a chodiť k nej nechcem, takže naša komunikácia je len poslanie šeku a jeho prevzatie. Rozmýšlal som že ked ja vlastne nemám zo súdu vyrúbené žiadne alimenty ani výšku, proste nič, či ja vlastne dobre robím že jej to takto posielam na základe nejakej ústnej dohody čo asi nie je moc právny úkon a to proste stačí. V konečnom dôsledku ide o to že ona je rada že to dieťa má pre seba, nenárokuje si nič, je rada že ju neotravujem, keby som sa začal dožadovať tak by asi vyrazila do útoku, zato sa pýtam že či to v poriadku alebo by som mal ja začať požadovať nejkú písomnú dohodu alebo niečo také, dakujem.
mattto
28.02.13,11:03
Je to v poriadku. Vo všeobecnosti by sa mali dvaja dospelí ľudia vedieť dohodnúť. Súd rozhoduje iba v prípadoch, keď sa nevedia dohodnúť a ich vzájomné povinnosti treba upraviť súdnym rozhodnutím. Ústrižky poukážok sú dostatočným dôkazom, že si svoju vyživovaciu povinnosť plníš.
Vemienko
28.02.13,11:12
dakujem,