eva0704
28.02.13,12:15
Vie mi prosím niekto poradiť? Prebrala som účtovníctvo v priebehu roka a je tu strašný chaos. Na aký účet mám zaúčtovať úhrady, ku ktorým mi chýbajú faktúry (kt. už pravdepodobne nedostanem), alebo úhrady, ktoré vôbec nemám na čo napasovať? A ešte najhoršie na tom, že som zistila, že v r.2012 sa uhrádzali faktúry ešte z roku 20101, ktoré neboli vôbec v tom roku (2011) v evidencii a majiteľ nakoniec ešte aj spláca a splácal aj v r. 2011 podľa splátkového kalendáru tiež faktúru ,ktorá vôbec nie je a ani nebola v účtovníctve. Podotýkam, že tiež bola z r. 2011. Kam účtovať tieto splátky?????? Pomoooooooc!!!!
Ivenka
28.02.13,11:29
Ak nemáš FA tak by som to dala na 378. Ak predpokladáš, že ich mať nebudeš a nechýbajú Vám v učto čo skresľujete čísla firmy tak to daj na 355 ako pohľ.voči konateľovi. Následne si to vyrovnáš cez pokladňu. Ale je to celé skreslené.
tictac7
28.02.13,12:05
Vie mi prosím niekto poradiť? Prebrala som účtovníctvo v priebehu roka a je tu strašný chaos. Na aký účet mám zaúčtovať úhrady, ku ktorým mi chýbajú faktúry (kt. už pravdepodobne nedostanem), alebo úhrady, ktoré vôbec nemám na čo napasovať? A ešte najhoršie na tom, že som zistila, že v r.2012 sa uhrádzali faktúry ešte z roku 20101, ktoré neboli vôbec v tom roku (2011) v evidencii a majiteľ nakoniec ešte aj spláca a splácal aj v r. 2011 podľa splátkového kalendáru tiež faktúru ,ktorá vôbec nie je a ani nebola v účtovníctve. Podotýkam, že tiež bola z r. 2011. Kam účtovať tieto splátky?????? Pomoooooooc!!!!

...k tomu zvýraznenému - tým druhými úhradami myslíš došlé platby?
Inak, faktúry, o ktorých vieš, že sú, poznáš aj dodávateľa, treba vyžiadať. Určite Ti dajú ich opis. A potom .... závisí od toho, aký bol VH za rok, ku ktorému sa tieto faktúry viažu a o akoveľkú sumu sa jedná.
mimotemy nezávidím Ti....
eva0704
14.03.13,16:54
Tými úhradami nemyslím došlé platby, ale nami zaplatené (tie si robí majiteľ). Keď som prevzala účtovníctvo a kontrolovala som účty a BV, až vtedy som zistila, že bývalá účtovníčka po chýbajúcich fakturach nepátrala (hádzala to hocako na účty). Ja viem len o faktúrach podľa BV na kt. je var.symbol. A niektoré sú dokonca i z r. 2011. Časovo to nie je ani možné povypytovať tie fa a to by som musela podávať asi aj dodatočné priznania. To si neviem ani predstaviť. VH bola strata aj jedná sa o menšie i väčšie sumy.
grammatika
15.03.13,07:18
mimotemy niekedy chýbajúce faktúry a zlé účtovníctvo nie je chybou predchádzajúcej účtovníčky, ako som si aj ja myslela, keď som 1 prebrala a po polročnej spolupráci som zistila, že konateľ proste "zabúda" dávať doklady do účtovníctva a až na základe úhrady účtovník zistí, že to nemá s čím napárovať. Stalo sa mi práve včera, že som zistila, že niečo uhradil a faktúru zahraničnú! v roku 2012 ani nepredložil..
eva0704
15.03.13,10:05
mimotemyÁno súhlasím s Tebou. Ale keď mi niečo chýba, tak ho budem neustále bombardovať. Len preto to tvrdím, lebo som mala možnosť sedieť s ňo v jednej kancelárii a preto viem posúdiť. Takže to dávam zčasti za vinu aj jej.
A čo spravíš teraz s tou faktúrou?
Iva1
18.03.13,12:50
Vie mi niekto prosím poradiť ako vyrovnať tento účtovný domotaný prípad:
v r.2011 sme zaplatili zálohu do hotela 314/221
Na konci roku sme stále nemali doklad z hotela tak sme to do nákladov dostali cez 512/326.
V r.2012 sme pátrali po doklade, ale už sme sa k nemu nedostali, je to v zahraničí. A opäť je tu závierka a ako to uzavrieť? Prosím poraďte. (Je možné, že už v r.2011 sme urobili chybu.)
Tweety
18.03.13,13:20
Píšeš len o zálohe a služby boli ako fakturované a zaúčtované?
Iva1
18.03.13,14:00
Keďže sme nedostali daňový doklad, tak sme zaúčtovali len interným predpisom sumu, ktorú sme zaplatili zálohovo aj do nákladov a na nevyučtované dodávky 512/326.
Iva1
19.03.13,16:25
Vie mi niekto prosím poradiť ako vyrovnať tento účtovný domotaný prípad:
v r.2011 sme zaplatili zálohu do hotela 314/221
Na konci roku sme stále nemali doklad z hotela tak sme to do nákladov dostali cez 512/326.
V r.2012 sme pátrali po doklade, ale už sme sa k nemu nedostali, je to v zahraničí. A opäť je tu závierka a ako to uzavrieť? Prosím poraďte. (Je možné, že už v r.2011 sme urobili chybu.)
Vie sa prosím niekto k tomu vyjadriť? Potrebujeme to dostať súčasne zo záloh a z nevyfakturovaných dodávok.