lusseta
28.02.13,17:58
dobry den potrebovala by som poradit ako vyplnit danove priznanie pokial ide len o danovy bonus ale prijem je zo zahranicia ...pomoze aj odkaz an nejaky ten navod ako na to dakujem dopredu Lucia
:)
veronikasad
28.02.13,18:17
DP vyplníš rovnako ako pri príjmoch zo Slovenska, len ich na Slovensku nebudeš zdaňovať - uplatníš metodu vyňatia príjmov.
Hakika
28.02.13,20:32
dobry den potrebovala by som poradit ako vyplnit danove priznanie pokial ide len o danovy bonus ale prijem je zo zahranicia ...pomoze aj odkaz an nejaky ten navod ako na to dakujem dopredu Lucia
:)

Daňové priznanie v SR je nutné podať aj keď máš príjem iba zo zahraničia, bezohľadu na daňový bonus. Tak ako sa píše vyššie, metódou vyňatia príjmov. Ak chceš niečo bližšie, pýtaj sa.
mondes
28.02.13,20:55
dobry den potrebovala by som poradit ako vyplnit danove priznanie pokial ide len o danovy bonus ale prijem je zo zahranicia ...pomoze aj odkaz an nejaky ten navod ako na to dakujem dopredu Lucia
:)

A nebol náhodou v zahraničí zamestnaný? Lebo ak áno, nárok na DB zaniká.
ewita888
28.02.13,21:00
A nebol náhodou v zahraničí zamestnaný? Lebo ak áno, nárok na DB zaniká.
z akého dôvodu?
mondes
28.02.13,21:06
z akého dôvodu?

Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou si môže daňový bonus uplatniť vtedy, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenska tvorí v príslušnom zdaňovacom období minimálne 90 % zo všetkých príjmov, ktoré tento daňovník získava na Slovensku aj v zahraničí.
ewita888
28.02.13,21:14
Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou si môže daňový bonus uplatniť vtedy, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenska tvorí v príslušnom zdaňovacom období minimálne 90 % zo všetkých príjmov, ktoré tento daňovník získava na Slovensku aj v zahraničí.
pozri si, kto je daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou:

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=789
mondes
28.02.13,21:19
A nebol náhodou v zahraničí zamestnaný? Lebo ak áno, nárok na DB zaniká.

Ak bol celý rok v zahraničí ako zamestnanec, t.j. tam platil všetky dane a odvody, tak tu predsa nemôže DU žiadať o vyplatenie DB, či? Zle to chápem?
ewita888
28.02.13,21:22
Ak bol celý rok v zahraničí ako zamestnanec, t.j. tam platil všetky dane a odvody, tak tu predsa nemôže DU žiadať o vyplatenie DB, či? Zle to chápem?

nikde v zákone to nemáš zakázané, dokonca môže poberať tu aj v zahraničí zároveň, ale tu ten zo zahraničia musí zdaniť
mondes
28.02.13,21:25
Takže ak napr. daňovník pracuje vo Švajčiarsku ako zamestnanec a prinesie potvrdenie o príjme, ja mu urobbím D typ A a môže si nárokovať celý DB? To som nevedela.
Hakika
28.02.13,21:27
áno, DB si môže žiadať aj keď je zamestnaný v zahraničí.
ewita888
28.02.13,21:28
Takže ak napr. SZČO pracuje vo Švjčiarsku ako zamestnanec a prinesie potvrdenie o príjme, ja mu urobbím D typ A a môže si nárokovať celý DB? To som nevedela.
myslíš že tu je szčo a tam zamestnanec? ako mu môžeš robiť DP A, ked je szčo?

pri splnení podmienok s príjmom má nárok na DB
mondes
28.02.13,21:29
Nie, tu by nebol SZČO, len vo Švajčiarsku zamestnancom.
ewita888
28.02.13,21:32
Nie, tu by nebol SZČO, len vo Švajčiarsku zamestnancom.
písala si o szčo..

áno, aj ked pracoval vo Švajčiarsku a mal príjem minimálne 1963,2 tak má nárok na DB zacelý rok
mondes
28.02.13,21:35
Och jasné, pomýlila som sa, už aj som to opravila.
lusseta
02.03.13,09:54
dakujem velmi pakne hadam to nazvoram ako uctovnicka co nam to doposial stala robila
lusseta
02.03.13,09:55
dakujem vsetkym za rady :-)
lusseta
02.03.13,15:48
a este do ktorej kolonky sa pise prijem zo zahranicia
lusseta
05.03.13,17:44
ahoj a mozes mi poradit ci je na prijem zo zahranicia nejaka zvlast kolonka? donesie potvrdenie o podani danoveho v cechach a tu sumu treba vpisat kde? dakujem
ewita888
05.03.13,17:50
prerátaš na eurá a vpíšeš, ako by to bol príjem zo SVK
lusseta
08.03.13,19:14
cize riadne do kolonky 32?
lusseta
08.03.13,19:52
no uz som tu toho nacitala tolko ze som z toho nie ze mierne ale uplne mimo.... preto poprosim niekoho ozaj skuseneho o radu ako pre... prijem je len v cz danove priznanie podane tam tu sa neplati nic ani zdravotne ani socielne ja to zamestnenec ziadna zivnost....teda prijem podla potvrdenia ktore bude vydane zypisem do kolonky 32? a co potom dalej ked poistne tu platene nie je... ja to asi nakoniec dam vypracovat niekomu s dlhyyyymi rokmi praxe :-)