Pomoc Kamaratke
01.03.13,07:52
Dobrý deň, existuje nejaký spoľahlivý program ( s možnosťou free download ) na hromadné odosielanie emailov ? Napr. potrebujem rozposlať cca. 1500 emailov ale zadávať emailové adresy pojednom je dosť namáhavé a hlavne - zaberie to veľmi veľa času. Existuje preto program, ktorý túto prácu nejakým spôsobom zjednoduší? Ak áno, ako to funguje? ĎAkujem za rady.
Viper
01.03.13,10:12
Prvotne zadanie mailov do hocijakeho programu vzdy budes musiet urobit rucne(bud napisat alebo copy-paste metodou).
Chystas sa posielat spamy ? :)
stormcatcher
01.03.13,10:30
Pomoc Kamaratke
02.03.13,19:27
Aha, takže v podstate to môžem odoslať aj z bežnej emailovej adresy keď to budem musieť ručne zadávať.. Nenazvala by som to spamom, je to skôr cielená reklama, resp. obchodná ponuka pre istú skupinu ludí. Ďakujem za radu každopádne. A počula som, že ak naraz pošlem istý počet mailov ( neviem aká je tá hranica ) tak sa mail automaticky zaradí ako spam do priečinku"Nevyžiadaná pošta", neviete či je to pravda? A že aký je ten počet pri ktorom sa to identifikuje ako spam? D
sthruska
03.03.13,08:24
mimotemy

Nenazvala by som to spamom, je to skôr cielená reklama, resp. obchodná ponuka pre istú skupinu ludí.
Ale všetci ostatní áno :D
avalik
03.03.13,08:37
Aha, takže v podstate to môžem odoslať aj z bežnej emailovej adresy keď to budem musieť ručne zadávať.. Nenazvala by som to spamom, je to skôr cielená reklama, resp. obchodná ponuka pre istú skupinu ludí. Ďakujem za radu každopádne. A počula som, že ak naraz pošlem istý počet mailov ( neviem aká je tá hranica ) tak sa mail automaticky zaradí ako spam do priečinku"Nevyžiadaná pošta", neviete či je to pravda? A že aký je ten počet pri ktorom sa to identifikuje ako spam? D

mas aj suhlasy jednotlivych clenov tejto skupiny na zasielanie cielenej reklamy?
Pomoc Kamaratke
03.03.13,11:43
Hm, no suhlas od každého som si nepýtala, zoznam mailových adries som si kúpila - čiže predpokladám, že ak som to kúpila oficiálne tak je to nejakým spôsobom ošetrené. A direkt mailing dnes funguje na celom svete, mne chodí denne tolko spamov, že už to ani neriešim. Ale toto nie je ponuka typu "Kúpte to a to a budete nesmrtelní ". Nič nepredávam.
avalik
03.03.13,12:00
Hm, no suhlas od každého som si nepýtala, zoznam mailových adries som si kúpila - čiže predpokladám, že ak som to kúpila oficiálne tak je to nejakým spôsobom ošetrené. A direkt mailing dnes funguje na celom svete, mne chodí denne tolko spamov, že už to ani neriešim. Ale toto nie je ponuka typu "Kúpte to a to a budete nesmrtelní ". Nič nepredávam.

to, ze ty spamy neriesis je tvoja vec ... ale ked moje sukromne alebo aj firemne emailove schranky zahlcuju spamy, ja to riesim

odporucam precitat napr.:

Nevyžiadaná pošta V Slovenskej republike je nevyžiadaná pošta (spam) zakázaná zákonom č. 147/2001 Z. z. o reklame v platnom znení, podľa ktorého §3 ods.7 „sa reklama nesmie šíriť automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy“. Podľa §3 ods.8 citovaného zákona „sa reklama nesmie šíriť adresne, ak adresát doručenie reklamy vopred odmieta“. Vhadzovanie letákov do schránok, napriek tomu, že adresát oznámi, napr. oznamom na schránke, že si nepraje dostávať reklamné materiály, sa tiež považuje za porušenie zákona o reklame, ak sa dá dokázať, kto predmetné reklamné letáky do schránky vhodil.
Naviac podľa § 4 ods. 6 zákona č. 22/2004 Z.z. o elektronickom obchode v platnom znení poskytovateľ služieb nesmie doručovať informácie komerčnej komunikácie elektronickou poštou, ak si ich príjemca služby vopred nevyžiadal.

Dozor na dodržiavaním ustanovení zákona o reklame aj zákona o elektronickom obchode vykonáva Slovenská obchodná inšpekcia (ďalej len SOI).

Podľa § 62 ods.2 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách (s účinnosťou od 1.11.2011) na účely priameho marketingu je dovolené volanie alebo používanie automatických volacích a komunikačných systémov bez ľudského zásahu, telefaxu, elektronickej pošty vrátane služby krátkych správ účastníkovi len s jeho predchádzajúcim súhlasom, pričom tento súhlas musí byť preukázateľný. Udelený súhlas možno kedykoľvek odvolať.


Súčasne podľa § 62 ods.3 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách predchádzajúci súhlas príjemcu elektronickej pošty podľa vyššieuvedeného odseku 2 sa nevyžaduje ak ide o priamy marketing vlastných podobných tovarov a služieb osoby, ktorého kontaktné informácie na doručenie elektronickej pošty tá istá osoba získala v súvislosti s predajom tovaru alebo služieb a v súlade s týmto zákonom alebo s osobitným predpisom. Príjemcovi elektronickej pošty sa musí poskytnúť možnosť jednoducho a bezplatne kedykoľvek odmietnuť také používanie kontaktných informácií v čase ich získavania a pri každej doručenej správe ak také použitie predtým neodmietol. Je zakázané zasielanie elektronickej pošty, z ktorej nie je známa totožnosť a adresa odosielateľa, na ktorú môže príjemca zaslať žiadosť o skončenie zasielania takých správ, a nabádanie k návšteve webového sídla v rozpore s osobitným predpisom.



Dozor nad dodržiavaním povinností vyplývajúcich z tohto zákona patrí do pôsobnosti Telekomunikačného úradu Slovenskej republiky. P.O.Box 18, 810 06 Bratislava 16; e-mail: inspection@teleoff.gov.sk ; web: www.teleoff.gov.sk .


Zaslanie aj prvotného e-mailu, obsahujúceho žiadosť o udelenie súhlasu so zasielaním reklamných ponúk, môže byť považované za zaslanie spam-u. V prípade, že adresát žiadnym spôsobom nereaguje (nezašle ani súhlasné ani zamietavé stanovisko), nemožno to v žiadnom prípade považovať za jeho automatický súhlas, nakoľko absencia nesúhlasu neznamená súhlas.

SOI nevykonáva predbežné posudzovanie žiadnych textov reklamných správ. Posúdenie korektnosti rozposielaných reklamných správ prebieha až pri výkone kontroly, pričom každý jednotlivý prípad je posudzovaný samostatne.


Zdroj: http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-podnikatelom/Ine-informacie/Nevyziadana-posta-1.soi


a este citat zo zakona:

SANKCIE § 73


(3) Úrad uloží tomu, kto nesplnil alebo porušil niektorú z povinností ustanovených týmto zákonom podľa

a) § 13 ods. 1, § 15 ods. 1 a 4, § 36 ods. 1, § 32 ods. 1, § 38 ods. 5 písm. a) a c), § 40 ods. 1, § 62 ods. 2 a 3, § 63 ods. 2, § 65 ods. 3, pokutu do výšky 300 000 eur, ak ide o právnickú osobu alebo fyzickú osobu – podnikateľa,
arizona
03.03.13,12:01
Zodpovedný a legálny e-mail marketingKaždý z náš denne dostáva množstvo nevyžiadanej pošty. Aj s použitím sofistikovaných filtrov sa ich zopár do schránky vždy dostane. Spam je veľký problém dnešnej doby a veľmi sťažuje výkon e-mail marketingových aktivít. I keď urobíte všetko podľa litery zákonov (Zákon o reklame (z. č. 147/2001 Z.z.), Zákon o elektronickom obchode (z. č. 22/2004 Z.z.) a Zákon o elektronickej komunikácii (z. č. 610/2003 Z. z.)), ktorý upravuje zasielanie reklamných materiálov, veľa ľudí má podvedomú averziu voči tejto forme marketingu.
Preto je nevyhnutné dodržať nasledovné podmienky:

Dobrovoľnosť prihlásenia sa k odoberaniu e-mailových správ - Odberateľ sa sám prihlási a dobrovoľne súhlasí so zasielaním vašich e-mailov na jeho adresu. Optimálne je potrebné súhlas potvrdiť dvakrát - raz vyplnením formulára pre odoberanie správ a po druhýkrát navštívením odkazu zaslaného na registrovanú adresu.
Možnosť sa z prijímania kedykoľvek odhlásiť - Na vašich stránkach a v každej odoslanej správe by mala byť k dispozícii možnosť sa z odoberania správ odhlásiť. Bez problémov a definitívne. Samozrejme, možnosť prihlásiť sa k odoberaniu neskôr v budúcnosti zostáva.
Nepoužívať nakúpené databázy e-mailových adries - Už z princípu, že odberateľ musí podľa zákona súhlasiť s prijímaním reklamnej pošty od vás je jasné, že ak nakúpite databázu e-mailov od tretej strany, takýto súhlas mať jednoducho nemôžete. Použitím takýchto adries takmer určite porušíte zákon.
http://marketing.krea.sk/clanky/email-marketing/
mrk aj sem http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-podnikatelom/Ine-informacie/Nevyziadana-posta-1.soi?ind=
arizona
03.03.13,12:02
si ma o minutku predbehla .-)
Pomoc Kamaratke
03.03.13,17:23
Ako som už napísala, nemám v záujme nič predávať. Nechcem samozrejme porušiť žiadny zákon, mne bolo povedané, že keďže nič nepredávam - obsah mojich emailov má VÝHRADNE charakter OBCHODNEJ PONUKY a preto nepodlieha zákonu č. 147/2011Z.z. o reklame v znení zákona č. 23/2002 Z.z., ako ani zákonu 630/2003 Z.z. o elektronických komunikáciách. Nie som nejaká kriminálnička...
avalik
03.03.13,17:28
Ako som už napísala, nemám v záujme nič predávať. Nechcem samozrejme porušiť žiadny zákon, mne bolo povedané, že keďže nič nepredávam - obsah mojich emailov má VÝHRADNE charakter OBCHODNEJ PONUKY a preto nepodlieha zákonu č. 147/2011Z.z. o reklame v znení zákona č. 23/2002 Z.z., ako ani zákonu 630/2003 Z.z. o elektronických komunikáciách. Nie som nejaká kriminálnička...

vyrazy "nic nepredavat" a "obchodna ponuka" mi nejdu dokopy :eek: ... ved mne ked niekto da obchodnu ponuku, tak chce aby som vyuzila jeho sluzby alebo nakupila tovar ... ci to mam pomylene? a su aj obchodne ponuky na sluzby a tovar zdarma, bez nejakych bocnych umyslov?
Pomoc Kamaratke
03.03.13,17:49
Uvediem príklad - ja opravujem chladničky, ty opravuješ mrazničky - pošlem Tebe a ďalším 20 ľuďom mail, ktorý ja nazývam obchodnou ponukou ( možno sa mýlim, ale reklamou to určite nazvať nemôžem ) s tým, že či nespojíme sily a nebudeme opravovať spolu. Je to spam ?
arizona
03.03.13,18:06
Uvediem príklad - ja opravujem chladničky, ty opravuješ mrazničky - pošlem Tebe a ďalším 20 ľuďom mail, ktorý ja nazývam obchodnou ponukou ( možno sa mýlim, ale reklamou to určite nazvať nemôžem ) s tým, že či nespojíme sily a nebudeme opravovať spolu. Je to spam ?
Reklamou to mozno nemusis nazyvat.

Ale ak nie si vopred dohovorena s prijmatelom, ze mu ten mail posles, je to nevyziadana posta- teda SPAM,ktory aj tak u vacsiny prijemcov skonci v kosi,aj ked si databazu kupila.
To, ze si kupila databazu adries este neznamena, ze vsetci z tej databazy budu mat zaujem o spolupracu,lebo ani netusia, ze niekto ich osobne udaje predal...

Ver, ze niet nad osobny kontakt, ked chces s niekym spolupracovat. Takych nevyziadanych mailov dostavaju firmy denne desiatky. Myslis, ze ich to bavi citat?

Daj neskor vediet, kolki sa ti ozvali...tipujem mozno troch z tych 1500 ...
TomyL1
04.03.13,06:21
No takto...ako napisali tu pritomni, maju pravdu...od prijimatela potrebujes mat suhlas...vacsinou su predaje databaz e-mailovych kontaktov velmi pochybne obchody, nikdy by som nic take nekupoval, pokial nepoznam zdroj databazy...A teraz k tym e-mailom.

Program, ktory pouzivam napr. ja:
http://www.jam-software.com/smartserialmail/?cp=Domain_smartserialmail.com

Ohladom tvojich obav, ked posles vela e-mailov naraz a budes zaradena do spamu: ano budes pokial ich posles v casovom slede vela za sebou, t.z. nedas medzi jednotlive odoslane maily casovu medzeru... napr 30 sek. kazdych 60 mailov.

V kazdom e-maile by si mala dat moznost uzivatelovi odhlasit sa z poberania newslettera (obchodnej ponuky)

V kazdom e-maile by si mala dat zdroj, na zaklade coho prijimatel dostal e-mail...t.z. tento e-mail ste dostali na zaklade Vasej registracie na stranke bla bla...

Kazdopadne taketo e-mailove adresy je dobre vytvorit si sam, t.z. nasmerovat usera nech sa registruje resp. nech ti necha svoju e-mailovu adresu...
usapp
18.03.14,08:55
Program pre hromadne rozposielanie mailov s dodrzanim zakonnych podmienok a teda s moznostou automatizovaneho odhlasenia sa zo zoznamu prijemcov emailov:

http://www.emasender.sk/

K dispozicii je aj zadarmo verzia bez casoveho obmedzenia.
Richard
18.03.14,09:17
Výborná odpoveď, ale škoda (http://www.porada.sk/skoda#__AUTOKW) že nie na túto otázku. Možno aj výborná doplňujúca info k odpovedi, ale rozhodne nie odpoveď :)
Ako keby som sa pýtal na najlepšiu pušku a ty mi začneš písať že vraždiť je zakázané :) (to isté píšem arizone)
Richard
18.03.14,09:18
Výborná odpoveď, ale škoda (http://www.porada.sk/skoda#__AUTOKW) že nie na túto otázku. Možno aj výborná doplňujúca info k odpovedi, ale rozhodne nie odpoveď :)
Ako keby som sa pýtal na najlepšiu pušku a ty mi začneš písať že vraždiť je zakázané :) (to isté som napísal avalikovi)
avalik
18.03.14,09:35
Richard, asi si si nevsimol, odpoved bola pisana v 13.03.2013 ... takze tvoje hodnotenie povazujem za neadekvatne ... keby si radsej takto rypal v aktualnych odpovediach/otazkach/komentaroch
avalik
18.03.14,09:39
Richard, este jedna vec ... ked je to teda komentar a nie odpoved, ak zacnem vymazavat taketo moje "komentare" das mi znova ban?
Richard
18.03.14,09:50
Tu nejde o čas kedy bola napísaná, ale o etiektu a hlasovanie je tu na posilnenie nielen etikety ale aj správnosti odpovedi. Nie sme tu na to aby sme moralizovali. Ak to nevieš odlíšiť tak nehodlám o tom diskutovať.
usapp
05.07.15,08:34
Produkt bol premenovany a ma novu produktovu stranku http://www.sendermatic.sk/