Misela19
01.03.13,10:15
Dobrý deň,
poprosila by som o radu, či môžem počas čerpania rodičovskej dovolenky podať u svojho doterajšieho zamestnávateľa výpoveď a tým pádom by výpovedná doba plynula počas mojej rodičovskej dovolenky a súčasne nastúpiť na skrátený úväzok u nového zamestnávateľa (plný úväzok asi počas plynutia výpovede nie je možný). U pôvodného zamestnávateľa so mnou počítajú, takže výpoveď dohodou mi asi nepodpíšu. A ešte jeden súvis, môžem mať dieťa na celodennú starostlivosť v súkromnej škôlke a poberať príspevok na škôlku, keď budem zamestnaná iba na skrátený úväzok?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Zuzana B.
01.03.13,09:59
Zamestnanec moze dat vypoved z akehokolvek dovodu aj bez udania dovodu. Podla mna mozes sa zamestnat u ineho zamestnavatela pocas plynutia vypovednej doby u predchadzajuceho zam-tela a zaroven pocas cerpania RD a to aj na plny uvazok. A mozno pristanu aj na skoncenie PP dohodou.
Misela19
03.03.13,03:50
Ďakujem za odpoveď, i keď som si nie som istá, či sa môžem zamestnať na plný úväzok, počas prípadnej výpovede u pôvodného zamestnávateľa (v rámci RP).
Tweety
03.03.13,06:44
Ďakujem za odpoveď, i keď som si nie som istá, či sa môžem zamestnať na plný úväzok, počas prípadnej výpovede u pôvodného zamestnávateľa (v rámci RP).
Kľudne sa môžeš zamestnať. Nič a nikto Ti v tom nebude brániť.