lubocka
01.03.13,10:25
Prosím súrne o radu. Pri ročnom zúčtovaní sa zamestnancovi musí zraziť ak suma nižšia ako 3,32 € (napr. 0,05 €), keď poberal celý rok daňový bonus? Lebo § 38 hovorí, že sa nezrazí len tomu, kto podá vyhlásenie na 2-3%, alebo ktorému vyplatí zamestnávateľ sumu daňového bonusu pri ročnom zúčtovaní. Teda som pochopila, že ak sa vypláca priebežne, tak toto neplatí a nemusí sa mu zraziť.
Ďakujem.
Tweety
01.03.13,09:32
Prosím súrne o radu. Pri ročnom zúčtovaní sa zamestnancovi musí zraziť ak suma nižšia ako 3,32 € (napr. 0,05 €), keď poberal celý rok daňový bonus? Lebo § 38 hovorí, že sa nezrazí len tomu, kto podá vyhlásenie na 2-3%, alebo ktorému vyplatí zamestnávateľ sumu daňového bonusu pri ročnom zúčtovaní. Teda som pochopila, že ak sa vypláca priebežne, tak toto neplatí a nemusí sa mu zraziť.
Ďakujem.
Nie, nezráža, samozrejme, ak nechce darovať % z daní.
scame
01.03.13,09:48
Nie, nezráža, samozrejme, ak nechce darovať % z daní.

No ja som mal jedno školenie a tam bolo uvedené že ak sa vyplati suma danového bonusu pri ročnom zúčtovaní alebo 2% tak sa zrazí aj nedpolatok do 3,32 €.
S tým daň. bonusom ma to zaskocilo tak by som si to chcel upresnit....či sa teda ma zrazit alebo nemá zrazit nedoplatok do 3,32€