stanislav25
01.03.13,10:53
Mám možnost pracovat v nemecku na nemecku živnost. moja otazka je či ked si budem platit poplatky ako je zdravotna a soc. v nemecku treba to platit aj na slovensku lebo na slovensku som vyradeny s evidencie uradu prace, a je potrebne ničo zanášat aj na slovensko? velmi pekne dakujem za rady a poprosim vas skorej lebo mam v pondelok odist este raz dakujem:)
arizona
01.03.13,10:44
Ak si otvoris zivnost v zahranici, donesies doklady na svoju ZP,kde sa z platenia odhlasis.
ZP bude vyzadovat aj doklad,dokedy si bol evidovany na UP,ak tam budes mat nejaky rozdiel v nezaplatenych dnoch,treba to doplatit,aby ti nevznikla dlzoba.
stanislav25
01.03.13,10:53
Zdravím a to je všetko nič nezanášam napr. na upsvr? Stačí ak tam budem platit tich cca 130-150 eur a hotovo? Tak mi bolo povedane ze tolko tam budem platit a potom danove si musim robit tu alebo tam? Dakujem :)
avalik
01.03.13,11:01
Zdravím a to je všetko nič nezanášam napr. na upsvr? Stačí ak tam budem platit tich cca 130-150 eur a hotovo? Tak mi bolo povedane ze tolko tam budem platit a potom danove si musim robit tu alebo tam? Dakujem :)


co chces "zanasat" na upsvar? kam budes platit a co? :eek:
vanessa2
01.03.13,11:09
ak si vyradený z up tak nič netreba dokladovať na urad prace,iné by bolo keby si bol evidovaný
arizona
01.03.13,11:25
Zdravím a to je všetko nič nezanášam napr. na upsvr? Stačí ak tam budem platit tich cca 130-150 eur a hotovo? Tak mi bolo povedane ze tolko tam budem platit a potom danove si musim robit tu alebo tam? Dakujem :)
Ked si zalozis zivnost, musis sa predsa z UP odhlasit,oni ta vyradia z evidencie uchadzacov o zamestanie ,takze uz voci nim nemas ziadne zavazy.
stanislav25
01.03.13,12:11
Dakujem za odpovede velmi mi pomohli :) uz len jedn otazka , neviete ake su tam tie polatky za zivnost? myslim kolko treba presne platit , za čo to je a či to treba kazdy mesiac alebo len jednorazovo. Dakujem.
arizona
01.03.13,12:38
Dakujem za odpovede velmi mi pomohli :) uz len jedn otazka , neviete ake su tam tie polatky za zivnost? myslim kolko treba presne platit , za čo to je a či to treba kazdy mesiac alebo len jednorazovo. Dakujem.

viac info,ako aj linkov na potrebne stranky najdes tu http://www.eures.sk/mnu/85-1-vykonavanie-zivnosti-v-zahranici.html

Neviem,kolko sa plati za otvorenie zivnosti,ale napr. v AT je to bez poplatkov.
Odvody platis kazdy mesiac,prip. stvrtrocne ako zivnostnik. /socialne,zdravotne, dochodkove.../