Nadka79
01.03.13,12:56
Dobry den.Potrebujem poradit ako postupovat,ked mi 3.2.2013 kriminalka zadrzala auto,ze je podozrive s trestnej cinnosti.Je tam prerazene Vin cislo. Ako mam donutit policajtov aby urobili expertizu,ked oni nemaju zakonom stanovenu lehotu.Auto potrebujem na podnikanie,bez neho nemam sancu nic robit,poistku a cestnu dan ,ale platit musim.Co ak ozaj sa prekaze falsovanie,aku mam sancu dostat peniaze spat.Auto som kupil od znameho,pred pol rokom,je tm robena aj originalita,preslo aj dvakrat prepismi na policii.Dakujem
viktorviktor
01.03.13,19:06
policajti majú stanovenú lehotu, len experti nestíhajú, keď bolo číslo prerazené, čo asi bolo, tak v zadaní máš odpoveď, Keď preukážeš známemu, že vedel o veci, máš nádej, ale či dostaneš peniaze, skôr nečakaj, kontrola originality je len na zarábanie, zodpovednosť žiadna, mali niečo zmeniť v zodpovednosti, ale či to poslanci urobili neviem.
lujza.j
01.03.13,19:22
http://www.minv.sk/?zaistene-veci

Oprávnenie zaistiť vecPolicajt (http://sk.wikipedia.org/wiki/Policajt) je oprávnený zaistiť vec maximálne na 90 dní, ak je podozrenie, že vec súvisí so spáchaním trestného činu alebo priestupku. Vydá o tom potvrdenie.
misoft
02.03.13,09:45
Nezmenili - pracoviská KO bez právnej zodpovednosti (pro forma)
pavol36
02.03.13,10:54
...a ak sa blíži koniec lehoty pri zaistenej veci (podľa zákona o Policajnom zbore), tak sa začne trestné stíhanie a a zaistenie veci sa ošetrí prostredníctvom Trestného poriadku (vydanie veci) - a tam lehota nie je :-)
misoft
02.03.13,12:13
....inými slovami - je to v p**i - auto i lóve sú fuč!
lujza.j
02.03.13,13:01
no nechcela som mu to hned...ale áno auto je v P-čku....BA-Rendez je ich tam hromada...
Nadka79
02.03.13,20:26
lehota tam nie je ,to mi policajt uz povedal,byvaly majitel auta tiez peniaze dvakrat vratit nechce,originalita je na nič,bude to este zaujimave...
lujza.j
02.03.13,20:37
lehota tam nie je ,to mi policajt uz povedal,byvaly majitel auta tiez peniaze dvakrat vratit nechce,originalita je na nič,bude to este zaujimave...
musela si dostať doklad...tam musí byť v zmysle akého §-u....a v zmysle akého zákona, či o PZ, alebo trestného....
Nadka79
03.03.13,12:51
§ 79 trestneho poriadku
pavol36
04.03.13,10:51
ak to bolo podľa § 79 Tr. poriadku - tak ak sa zistí, že auto bolo odcudzené, môže to byť aj navždy... a potom si už len vymáhať škodu v občianskoprávnom konaní od predajcu...
kubikkkk
04.03.13,10:57
a dufa,ze nezacnu trsne stihanie voci tebe,kedze auto bolo zaistene tebe... ale dvakrt prepis na policii a nezistenie,ze jeprerazene VIN cislo,tak to je velmi zaujimave.....policajt ti zadrzal auto pri beznej kontrole?a na slovensku???? lebo toto robia vacsinou nemci a rakusania...u slovenskych policajtov nevidana vec...
pavol36
04.03.13,18:40
Naozaj to nie je úplne bežné po dvoch prepisoch a kontrole originality... Ale skôr predpokladám, že v rámci toho konania to nebude jedno auto a pôjde tam skôr o nejakú skupinu. A že sa okrem iného rieši nejaká legalizácia trestnej činnosti, prípadne podielnictvo... A pozor, podielnictvo je v určitých prípadoch stíhateľné aj z nedbanlivosti...
Nadka79
04.03.13,18:51
Dnes zistili ze je tam viac krat prerazane VIN, auto s urcitostou beru.Peniaze jedine vymahat v obcianskopravnom spore,len od koho? Od byvaleho majitela? Kubikkk auto nezadrzali pri bežnej kontrole,niekto poslal anonym,aj s fotkou VIN,a dotazom naco su nam kontroly originality?tam sa to zacalo,musel to byt jedine niekto s KO,kto to vedel a tam si to aj odfotil,lebo teraz to cislo bolo dost tažko najst,bolo hrdzave. Asi si chlapci s KO vybavuju ucty,skoda len že na mojom chrbte
misoft
04.03.13,18:53
Peniaze jedine vymahat v obcianskopravnom spore,len od koho? Od byvaleho majitela?
Nááá a od koho iného? S ním bol kšeft uzavretý. On nech si potom od ďalšieho pýta.
Nadka79
04.03.13,19:00
misoft on kupil v Rakusku,ale rakušak to nebol,turek,alebo juhoš
buchač
04.03.13,19:03
misoft on kupil v Rakusku,ale rakušak to nebol,turek,alebo juhoš
...jedno lepšie , ako druhé ....;)

Oboch tromfne už iba albánec .....:rolleyes: :--- :D
Nadka79
04.03.13,19:06
aj to moze byt
Nadka79
04.03.13,19:19
zatial neni koho zalovat,spis este nie je uzavrety budu vypocuvat mna,byvaleho majitela,KO,"rakusaka", jedine na neznameho pachatela,ale vysetrovanie na policii moze trvat aj 6 mesiacov,potom sud dalsie mesiace,potom mi to bude vracat v splatkach po 20 e 5 rokov mozno?
Lukáš666
09.04.13,18:32
a nie je mozne si prachy vymahat od kontroly originality?? mne sa stalo toto iste pred mesiacom... zaistili auto a som bez prachov aj bez auta.. auto ma stalo 12600-, a po roku a pol mi ho len tak zoberu... mam doma aj KO... neviem co s tym...
draik
09.04.13,19:12
KO u nás nenesie zodpovednosť.
misoft
09.04.13,20:20
on kupil v Rakusku,ale rakušak to nebol,turek,alebo juhoš - tak to je v poriadnej sra*ke! Lóve od nich neuvidí, už v AT dávno nie sú.

KO u nás nenesie zodpovednosť. - bo to vymyslená organizácia na vyberanie peňazí za niečo, čo už aj tak sa dá odrbať.
Žabinka
10.04.13,07:20
Prečo má byť KO zodpovedná? Predsa v období, keď sa KO robila, vozidlo ešte nemuselo byť ani v pátraní ani blokované..
ivka70
10.04.13,07:42
Prečo má byť KO zodpovedná? Predsa v období, keď sa KO robila, vozidlo ešte nemuselo byť ani v pátraní ani blokované..

To ja jedno, prerazene VIN mali najst, kedze je stale najditelne, muselo byt uz pri KO .
Žabinka
10.04.13,08:18
Dobry den.Potrebujem poradit ako postupovat,ked mi 3.2.2013 kriminalka zadrzala auto,ze je podozrive s trestnej cinnosti.Je tam prerazene Vin cislo. Ako mam donutit policajtov aby urobili expertizu,ked oni nemaju zakonom stanovenu lehotu.Auto potrebujem na podnikanie,bez neho nemam sancu nic robit,poistku a cestnu dan ,ale platit musim.Co ak ozaj sa prekaze falsovanie,aku mam sancu dostat peniaze spat.Auto som kupil od znameho,pred pol rokom,je tm robena aj originalita,preslo aj dvakrat prepismi na policii.Dakujem


To ja jedno, prerazene VIN mali najst, kedze je stale najditelne, muselo byt uz pri KO .
V období keď sa robila KO nemuselo byť VIN pozmeňované, ako sa píše v zadaní, vozidlo na SK už prepisované bolo, VIN mohlo byť pozmenené po KO.. Skôr si myslím, že si to mala všimnúť polícia pri prepisoch vozidla..