Janette
27.09.04,21:56
Všetkých pozdravujem, ani neviem do ktorej kolonky patrí tento problém:
Je to zaujímavé, ale my slováci sme naozaj veľmi vynaliezavý. Môj klient /plátca DPH/ chce urobiť toto: a ja mám problém to zaúčtovať v JU:
Nakúpi auto od leasin. spoločnosti, ktoré je v konkurze.
Následne ho predá druhej leasin. spoločnosti,.... to nie je koniec. Potom si ho od tejto spoločnosti zoberie na leasing. Ako túto situáciu zaúčtujem? Ďakujem za názory.
Jakubec
27.09.04,20:22
Tazko moze tvoj sef predat auto, ktore mu nepatri. Ak sa nemylim, auto, ktore bude mat od prvej leasingovky stale patri leasingovej spolocnosti, a preto ho Vas sef nemoze predat (lebo nie je jeho, on ho ma v najme); opravte ma ak sa mylim
VieraM
27.09.04,20:59
Ak auto od spoločnosti kúpi /ak sa nejedná o leasing/ a následne
toto predá ako tovar druhej spoločnosti,je to riadny obchodný
vzťah a nevidím v tom žiadny problém. Môže si od tejto druhej
spoločnosti to isté auto vziať na leasing. Ja tu vidím riadnu
obchodnú transakciu. Žiadny problém v tom nevidím.
Janette
28.09.04,02:12
Vierka, ďakujem za odpoveď. Išlo mi o to, že keď sa kúpi, mala by som ho dať na kartu, ale hneď sa na druhý deň predá. Tzn, že celú čiastku napr. 500.000,- je môj náklad v plnej výške, a následne napr. 520.000,- môj príjem, ktorý zdaňujem? Tj. 20.000,- /zdaniteľný príjem?/. Ďakujem.
VieraM
29.09.04,11:51
Áno presne tak, ak máš oprávnenie na predaj osobných automobilov v ŽL, tak je to predaj tovaru, ak nie tak ho zaradíš ako majetok, na druhý deň ho vyradíš v zostatkovej cene - teda 500 tis. lebo sa nezačalo odpisovať. Do nákladov ide zostatková cena a do výnosov predajná cena 520 tis. Zisk 20 tis.
Janette
30.09.04,19:29
Vierka veľmi pekne ďakujem, želám úspešný deň.