vrabec 79
02.03.13,14:24
Chcela by som poradit-som zamestnaná 3 roky,bola som s malou na očr-ke 11 dní na ďalší deň som sa dala dobrovolne pripoistit a šla som na pn-ku.Po pn-ke nastupujem na materskú.Budem mat vyssiu materskú?Tých 270 dní sa počíta len zo zamestnania,či musím mať tých 270 dní aj z DNP?
veronikasad
02.03.13,13:25
Pracovný pomer tri roky trvá u jedného zamestnávatela ?
vrabec 79
02.03.13,15:29
Pracovný pomer tri roky trvá u jedného zamestnávatela ? ano u jedného zamestnávatela.
veronikasad
02.03.13,15:35
ano u jedného zamestnávatela.
Bohužial, nárok na nemocenské, ani materské z DNP ti nevznikne, lebo nesplňaš podmienku 270 dní poistenia v posledných dvoch rokov. Do doby poistenia sa započítava len ukončené dobrovolné nem.poistenie. (neplatí v prípade, ak si v posledných dvoch rokoch už bola nemocensky poistená a DNP ti zo zákona zaniklo).
Novická
02.03.13,16:50
Neberie sa náhodou tej 11. deň OČR za prerušenie resp.ukončenie poistenia? A nevzniká potom nárok na PN aj z DNP?
vrabec 79
03.03.13,07:29
Neberie sa náhodou tej 11. deň OČR za prerušenie resp.ukončenie poistenia? A nevzniká potom nárok na PN aj z DNP?
Poprosím odpoveď-ak to niekto vie...
vrabec 79
19.03.13,20:58
Ešte by som chcela poradit ten 11 den očr je prerušenie poistenia-resp.ukončenie.To som sa kdesi dočitala.Tym padom sa mi k DNP mali dopocitat dni poistenia ktore bolo ukoncene zo zamestnania.Alebo sa mylim? Potom by som mohla mat narok na matersku aj z DNP,ale len z minima.Je to tak?
Xanti
19.03.13,21:01
Ešte by som chcela poradit ten 11 den očr je prerušenie poistenia-resp.ukončenie.To som sa kdesi dočitala.Tym padom sa mi k DNP mali dopocitat dni poistenia ktore bolo ukoncene zo zamestnania.Alebo sa mylim? Potom by som mohla mat narok na matersku aj z DNP,ale len z minima.Je to tak?
Ale ty potrebuješ z každého poistenia mať splnenú podmienku 270 dní .
A ak ti to pred prerušením poistenia pripočítajú k DNP tak áno splníš podmienku 270 dní ...
ale zároveň ju nesplníš zo zamestnania ... lebo to isté ti 2x nezapočítajú.
vrabec 79
19.03.13,21:12
Ďakujem za radu...
vrabec 79
12.04.13,12:21
Ale ty potrebuješ z každého poistenia mať splnenú podmienku 270 dní .
A ak ti to pred prerušením poistenia pripočítajú k DNP tak áno splníš podmienku 270 dní ...
ale zároveň ju nesplníš zo zamestnania ... lebo to isté ti 2x nezapočítajú.

Dnes mi prišlo vyjadrenie zo SP a schvalili mi aj z DNP z minima aj zo zamestnania-tak to vyzera že to poistenie sa počitá aj aj.
Xanti
12.04.13,17:31
Dnes mi prišlo vyjadrenie zo SP a schvalili mi aj z DNP z minima aj zo zamestnania-tak to vyzera že to poistenie sa počitá aj aj.
Ved pri PN sa s tebou nikto nehádal ... ale MD mať z oboch nebudeš.
​Pri PN nepotrebuješ mať z povinného poistenia 270 dní .. tam stačí 1 den ... ale MD ti nevyplatia vyššiu.
vrabec 79
12.04.13,19:47
Ved pri PN sa s tebou nikto nehádal ... ale MD mať z oboch nebudeš.
​Pri PN nepotrebuješ mať z povinného poistenia 270 dní .. tam stačí 1 den ... ale MD ti nevyplatia vyššiu.

ale mne uznali MD z oboch poisteni...
Xanti
12.04.13,19:51
ale mne uznali MD z oboch poisteni...

Si písala že ideš na PN už si aj na MD? Tak to som prekvapená.
vrabec 79
13.04.13,04:33
Si písala že ideš na PN už si aj na MD? Tak to som prekvapená.

Písala som,že po PN nastupujem na MD.Ano už som aj na materskej...Na PN som nebola dlho.Ja som len chcela vedieť,či budem mať nárok na MD aj z DNP...