Khaan
02.03.13,15:38
Rovno k veci. Som studentom denneho studia VS a zivnostnikom som asi 4 mesiace a za tu dobu moje prijmy cinia nieco okolo 500€. Teda moj prijem za rok 2012 je cca 500€.
Som platcom podla 7a takze mam aj nejaky prijem zo zahranicia cca 190€.

Aky typ danoveho priznania mam podat?
Budem platit aj nejaku dan ak moj zaklad dane nepresiahol nezdanitelnu ciastku?
veronikasad
02.03.13,14:43
Máš príjem aj zo závislej činnosti (dohod) ?
Príjmom z podnikania rozumieš tržby alebo zisk ?
Khaan
02.03.13,15:53
Nie, je to kedy ako si niekto prenajme reklamu na webe ziadna pravidelna ciastka ani zmluva alebo nieco podobne. Rozumim tym trzby teda to co som vyfakturoval. V podstate mam vacsie vydavky ako prijmy. Som teda zatial v minuse :)
veronikasad
02.03.13,16:20
Nie, je to kedy ako si niekto prenajme reklamu na webe ziadna pravidelna ciastka ani zmluva alebo nieco podobne. Rozumim tym trzby teda to co som vyfakturoval. V podstate mam vacsie vydavky ako prijmy. Som teda zatial v minuse :)
Ak tvoj príjem nepresiahol 1/2 NČZD, DP nemusíš podávať. Ty však píšeš že si v strate, v tom prípade DP podávaš. Ak by si si uplatnil paušálne výdavky, povinnosť podať DP ti nevzniká.
Khaan
03.03.13,15:24
Takze aky typ dp by som mal podat?
Este ked som platca dph podla 7a, musim podat suhrnny vykaz. Musim aj uhradit dph alebo ako to funguje?
Khaan
05.03.13,13:23
Alebo kedze nemam take prijmy nemusim podat danove priznanie ani zaplatit dan ani sa o nic nestarat?