Ema1
02.03.13,14:48
Môj manžel dostal darom lesný pozemok, spravovaný urbariátom. Viete mi povedať aká mu náleží povinnosť, ohľadom daní.
Mila123
02.03.13,14:14
Môj manžel dostal darom lesný pozemok, spravovaný urbariátom. Viete mi povedať aká mu náleží povinnosť, ohľadom daní.
mal vyplatený príjem? alebo ho predal? alebo????
Ema1
02.03.13,14:19
Ešte nemal vyplatený príjem. A do akej sumy nemusí oznamovať vyplatený príjem daňovému úradu. A ešte ma zaujíma, či má nahlásiť zmenu vo vyhlásení z dani nehnuteľnosti na OÚ do 31.1.?
Mila123
02.03.13,14:23
Ešte nemal vyplatený príjem. A do akej sumy nemusí oznamovať vyplatený príjem daňovému úradu. A ešte ma zaujíma, či má nahlásiť zmenu vo vyhlásení z dani nehnuteľnosti na OÚ do 31.1.?
spoločenstvo má právnu subjektivitu?
Ema1
02.03.13,14:29
Súkromné nefinančné korporácie
Mila123
02.03.13,14:35
Súkromné nefinančné korporácie
nerozumiem....

čakala som odpoveď áno / nie
Ema1
02.03.13,14:39
Ja som našla ohľadom subjektivity len toto: Spoločenstvá vlastníkov bytov a pozemkov (Súkromné nefinančné korporácie) Ani podľa IČO mi urbariát nevyhľadá. Neviem kde by som to mohla nájsť
Mila123
02.03.13,14:42
Ja som našla ohľadom subjektivity len toto: Spoločenstvá vlastníkov bytov a pozemkov (Súkromné nefinančné korporácie) Ani podľa IČO mi urbariát nevyhľadá. Neviem kde by som to mohla nájsť
teda musí mať predsa manžel nejakú zmluvu o hospodárení....
tak teda tam hľadaj, či majú pridelené IČO a DIČ
Ema1
02.03.13,15:00
Zmluvu ešte nemá. Takže sa Vás spýtam ako sa postupuje v prípade keď má právnu subjektivitu a ako sa postupuje v opačnom prípade?
Ema1
02.03.13,15:16
Viem, že má pridelené IČO, takže môžeme uvažovať o právnej subjektivite
Ema1
02.03.13,15:40
Pozemkové spoločenstvo s právnou subjektivitou je podnikateľským subjektom, ktorý koná vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť. Jeho štatutárnym orgánom je výbor zvolený členmi spoločenstva. Toto spoločenstvo vzniká zápisom do registra pozemkových spoločenstiev. Má štatistickým úradom pridelené IČO a je daňovým subjektom.

Uvedené som našla na stránke Lesné úrady SR. A teraz by som Vás prosila o odpoveď, či mi vzniká povinnosť ohlásiť zmenu majiteľa lesných pozemkov vo vyhlásení k dani na OÚ, ktorému prislúchajú pozemky. A v prípade vyplatenia nejakej sumy z výnosov, či bude vyplatená suma podliehať dani.
Ema1
02.03.13,16:03
Pozemkové spoločenstvo s právnou subjektivitou je podnikateľským subjektom, ktorý koná vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť. Jeho štatutárnym orgánom je výbor zvolený členmi spoločenstva. Toto spoločenstvo vzniká zápisom do registra pozemkových spoločenstiev. Má štatistickým úradom pridelené IČO a je daňovým subjektom.
Toto som našla na stránke Lesné úrady. A teraz by som Vás poprosila o odpoveď, či mám povinnosť nahlásiť zmenu vlastníka lesnej pôdy na OÚ, ktorému prináležia lesné pozemky a v prípade vyplatenia nejakej sumy od urbariátu, či mám povinnosť odviesť z vyplatenej sumy daň.
Ema1
02.03.13,16:05
Prepáčte, technická chyba, preto dvakrát položená otázka. Ďakujem.
a_je_to
02.03.13,16:10
Manžel nemá žiadne povinnosti, lebo :
- dar je u fyzických osôb oslobodený od dane z príjmu
- daň z nehnuteľností určite platí urbár za všetkých podielnikov
- ak urbár má IČO, tak má subjektivitu a príjem z neho je už zdanený
Mal by sa iba kontaktovať s urbárom, aby vedeli, že ho majú pozvať na VZ a vyplatiť mu podiel.