peb
02.03.13,15:07
Dobrý deň, poprosila by som o radu. V roku 2012 bol automobil odpísaný v plnej výške. Chcem ho ponechať v účtovníctve kvôli nafte a tak. Musím ho ku koncu roku 2012 nejako zaúčtovať?
Tweety
02.03.13,14:08
Dobrý deň, poprosila by som o radu. V roku 2012 bol automobil odpísaný v plnej výške. Chcem ho ponechať v účtovníctve kvôli nafte a tak. Musím ho ku koncu roku 2012 nejako zaúčtovať?
Nie, a ako a prečo by to malo byť nejako zaúčtované? Keď ostáva v majetku, nič neúčtuješ.
Tweety
02.03.13,14:11
Ešte dodám, nastal nejaký účtovný prípad? Nenastal, tak nemáš čo účtovať.
airin.nice
15.04.13,17:49
Zdravim..ja mam tiez taky isty pripad..
do 31.12.2012 som z OA uplatnovala PHM,opravy a atd. Neuplatnovala som cestovne nahrady..
Ako mam prosim Vas postupovat od roku 2013?Ist len na cestovna nahrady?A co so zakonnou a havarijnou poistkou?
​Dakujem.
Adiks
16.04.13,09:13
To, že osobný automobil je odpísaný, nemení nič na postupe, ktorý si používala, keď ešte nebol odpísaný. Naďalej si uplatňuješ náklady na PHM, opravy, rovnako si naďalej uplatňuješ náklady na povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie.
Tweety
16.04.13,09:21
Zdravim..ja mam tiez taky isty pripad..
do 31.12.2012 som z OA uplatnovala PHM,opravy a atd. Neuplatnovala som cestovne nahrady..
Ako mam prosim Vas postupovat od roku 2013?Ist len na cestovna nahrady?A co so zakonnou a havarijnou poistkou?
​Dakujem. A máš ho v majetku? AK áno, nič sa tým , že je odpísaný nemení.
airin.nice
16.04.13,10:47
ja som ho zatial nevyradila...akurat , ze v roku 2012 som uplatnila posledny odpis a neviem preco-mam to zafixovane tak, ze ked sa OA odpise, automaticky prejde na cest. nahrady a potom nemozem uplatnit ani DPH z PHM a vlastne ani ostatne naklady...neviem ci uvazujem spravne..
Tweety
16.04.13,10:49
ja som ho zatial nevyradila...akurat , ze v roku 2012 som uplatnila posledny odpis a neviem preco-mam to zafixovane tak, ze ked sa OA odpise, automaticky prejde na cest. nahrady a potom nemozem uplatnit ani DPH z PHM a vlastne ani ostatne naklady...neviem ci uvazujem spravne.. ÁNo, uvažuješ nesprávne. Ak je stále v majetku, všetky náklady s ním spojené účtuješ rovnako ako predtým. Jedine neúčtuješ odpis, pretože už nemáš čo odpisovať.
airin.nice
16.04.13,10:53
aha tak...to som nevedela...neviem preco som si to dala priamo do suvisu s odpisom...takze DPH zo vsetkych nakladov teda mozem uplatnit ako aj minuly rok?
Tweety
16.04.13,10:57
aha tak...to som nevedela...neviem preco som si to dala priamo do suvisu s odpisom...takze DPH zo vsetkych nakladov teda mozem uplatnit ako aj minuly rok?
ÁNo, samozrejme, tým, že skončil odpis, sa nič nemení.
airin.nice
16.04.13,12:42
dakujem Vam velmi pekne za odpovede :).