maturantka
02.03.13,20:35
Prepáčte, nenašla som v téme riešenie tohto špecifického problému:
Živnostník si podáva DP typ B, bežne to robíme cez Elektronickú podateľňu, el. podpis nemáme. Okrem podnikania (par. 6) mal v roku 2012 aj jeden príjem na dohodu (par. 5), priniesol Potvrdenie o príjmoch od zamestnávateľa. Počet príloh teda bude 3 (dva výkazy + toto potvrdenie). Ako ho však podáme na Elektronickej podateľni? Vďaka za odpoveď prípadne "link" na správne riešenie.
Tweety
02.03.13,19:35
Prílohy treba poslať poštou alebo zaniesť osobne.
maturantka
02.03.13,19:38
Ou je, to som nepredpokladala... Ďakujem, Tweetinka, inak ten systém celkom dobre "šlape", to je škoda :rolleyes:
Majka
23.03.13,09:55
prosim vas funguje vam dneska elektronicka podatelna na edane? ja som sa dnes uz x krat pokusala mam spravne ID aj heslo nechapem
tuta
23.03.13,13:11
funguje
maturantka
02.04.13,07:30
Prepáčte, ešte jeden dotaz... Ak máme uzatvorenú Dohodu o elektronickom doručovaní + použili sme na odoslanie DP elektronickú podateľňu, do ktorej sme sa prihlásili cez nové ID a heslo (doručené po 30. 11. 2012) + zobrazilo sa nám Potvrdenie o prijatí -------> je ešte potrebné doručovať aj papierové DP na DÚ? Ja si myslím, že nie, ale známa mi tvrdí, že to nemusia iba podnikatelia s prideleným elektronickým podpisom. Ďakujem za promptnú odpoveď...:confused:
IVEB
02.04.13,10:11
nie ,netreba doručovať papierové DP na DÚ
maturantka
02.04.13,14:28
Ďakujem pekne. Vznikla pravdepodobne dezinformácia... ešte snáď dodám, že keď som medzičasom telefonovala kvôli tejto otázke na DÚ v našom meste, pracovníčka ma informovala, že "jej sa zdá, že výkazy účtovnej závierky sa musia posielať poštou". To ma zaskočilo a volala som na iný okresný DÚ a tam mi konečne povedali, že ani výkazy sa posielať nemusia, že sa "im pekne zobrazujú"... Prajem veľa trpezlivosti všetkým účtovníkom :)