oti
05.03.06,19:34
Zdravím veteránov!

Som úplne nový;).- študent.

Chcel by som sa dozvediet od skúsenejších ludí, s ktorými problémami, rizikami sa stretávajú počas vedenia účtovníctva, ktoré môžu viesť k finančnej strate firmy zaoberajúcou sa vedením účtovníctva.
Jozef I
06.03.06,13:14
myslim ze jedine co najviac ublizi je neznalost zakonov ;)
zuhl
06.03.06,13:59
Zdravím veteránov!

Som úplne nový;).- študent.

Chcel by som sa dozvediet od skúsenejších ludí, s ktorými problémami, rizikami sa stretávajú počas vedenia účtovníctva, ktoré môžu viesť k finančnej strate firmy zaoberajúcou sa vedením účtovníctva.

Zvláštne položená otázka. Mám na mysli seba ako účtovnú firmu?
oti
06.03.06,15:01
Môže byť, ak ju vedieš sama, tak áno. Ktoré sú najväčšie problémy s ktorými sa dá stretnúť? ktorým sa treba vyhnúť napr. pri uzatváraní zmlúv s klientmi?
KEJKA
06.03.06,15:14
Môže byť, ak ju vedieš sama, tak áno. Ktoré sú najväčšie problémy s ktorými sa dá stretnúť? ktorým sa treba vyhnúť napr. pri uzatváraní zmlúv s klientmi?
V zmluve treba precízne dohodnúť najmä ukončenie zmluvy, formu, dátum plynutia výpovednej doby, povinnosti počas tejto doby a povinnosti k momentu ukončenia.
tonkat
25.05.06,09:57
V zmluve treba precízne dohodnúť najmä ukončenie zmluvy, formu, dátum plynutia výpovednej doby, povinnosti počas tejto doby a povinnosti k momentu ukončenia.
Pokiaľ tieto veci niesú v zmluve riešené, ako sa postupuje, resp. podľa čoho. Je riešená len výpovedná doba ale nie povinnosti počas výpovednej doby. Čo to znamená pre účt. firmu, ktorá končí zmluvu?
Peterka
25.05.06,10:15
Najväčšie riziko je v tom, že klient dostane pokutu za vedenie účtovníctva a samozrejme chce ju preniesť na toho, kto vedie účtovníctvo,hoci to nezapríčinil.
blcha
25.05.06,12:16
A možno aj zapríčinil, ale na príkaz klienta. Keď majú platiť dane, na kolenách prosia, aby sme urobili čo sa len dá. No pri kontrole si na to málokto spomenie. A preto si platíme drahé poistky a radíme sa na Porade.
Szabóová Verona
25.05.06,12:38
Existuje dobrá zmluva medzi účt.firmou a klientom???!!! Ak niekto má, mohol by uverejniť vzor, aby sme sa vedeli navzájom doplniť /zo skúseností/ a spoločne vytvoriť naozaj dobrú zmluvu. Samozrejme každý z nás musí prispôsobiť zmluvu podľa vlastných podmienok. Určite sa nám zíde pár dobrých rád!
Príjemný deň!
Daska
26.05.06,09:16
Existuje dobrá zmluva medzi účt.firmou a klientom???!!! Ak niekto má, mohol by uverejniť vzor,............

uz som tu kdesi davala svoju zmluvu a aj ine zmluvy tu boli, len ich treba najst
simako
29.06.06,18:58
Teraz práve riešim ukončenie zmluvy o poskytovaní služieb / útovníctvo/. Neviem však, čo s účtovníctvom, ako ho odovzdám, keď som ho robila v mojom vlastnom programe MRP, na ktorý mám licenciu. Samozrejme, že im ho nenechám, a ani nesmiem podľa licenčných práv ho môžem nainštalovať iba v jednom počítači / to znamená v mojom/ - musí si firma kúpiť svoj MRP, že ? Odovzdám im asi iba skopírované na USB kľúči, a nech si s tým robia, čo chcú.Čo vy na to?
LIZINKA
29.06.06,19:35
určite im nič nedávaj.nech sa starajú. aj tak ten tvoj program nemôžu oficiálne používať. vytlač im čo potrebujú a to im stačí.
majernikova
29.06.06,19:52
Ahojte,:)
môže mi niekto z Vás poradiť dobré poistenie účtovníka?
Už keď sa rozoberá téma ako sú riziká účtovníckej firmy.:eek:
Ďakujem
kaktusy
30.06.06,09:33
Skús v Kooperatíve. Ročne 5 tis. Sk
tibor
30.06.06,12:47
Skús v Kooperatíve. Ročne 5 tis. Sk

sami nechce veriť, že by to takto automaticky niekde poisťovali za nejaký paušál 5.000 Sk. snáď si najprv overia, koľkým spoločnostiam či živnostníkom vedieš účto, aké máš oprávnenie či vzdelanie a akú máš prax, ďalej do akej výšky chceš poistenie, spoluúčasť a pod.