Romanoos
03.03.13,08:46
Dobrý deň,

autorský honorár za vytvorenie umeleckého výkonu za december 2012 bol vyplatený v januári 2013. Do ktorého roku sa má takýto príjem priznať? (neviem, či je to ako pri príjmoch podľa §5, že by to išlo do roku 2012 alebo je to ako v jednoduchom účtovníctve, že rozhoduje dátum úhrady).

Prosím, poraďte. Ďakujem veľmi pekne
Mila123
03.03.13,08:49
r. 2013
elisabeth
11.03.13,13:06
Ahojte, prosím poraďte mi čo s príjmom za umelecký výkon (opakovane 6 mesiacov á 50 euro), spolu 300 euro za celý rok, nebola zrazená zrážková daň. Ak uplatním 40% paušál, zostane smiešna suma na zdanenie. FO pracuje v riadnom prac.pomere, nepodniká. Dala by som to do DPFO typ B, ale mám obavy, že bude problém s tým, že FO si nevybavila DIČ ako príjemca autorských honorárov. Nedá sa to dať ako náhodilý príjem? Aké následky môže mať to, že si FO nevybavila to DIČ?
Ďakujem
elisabeth
18.03.13,11:18
prosím, neviete náhodou niekto poradiť ako s tým honorárom? Ešte som uvažovala, že to dám medzi príležitostné príjmy,
potom by nevadilo to, že si FO nevybavila to DIČ.
Mila123
18.03.13,13:07
prosím, neviete náhodou niekto poradiť ako s tým honorárom? Ešte som uvažovala, že to dám medzi príležitostné príjmy,
potom by nevadilo to, že si FO nevybavila to DIČ.

podľa ZDP jednorázový, náhodilý, príležitostný príjem do 500€ ročne je oslobodený od dane