Andrej88
03.03.13,11:30
Dobrý deň, čítam si aké kroky su povinné pre založenie sročky :D
A bol by som rád ak by mi niekto vysvetlil nasledovné:

výška základného imania a výška vkladu každého spoločníka a --"výška splatených vkladov pri založení spoločnosti včítane spôsobu a lehoty splácania vkladu."

To si možem vklad do spoločnosti dať aj na splátky? :o
Andrej88
03.03.13,10:34
Ďalej ešte jedna/dve otázočky, keď už teda začnem podnikať, tak to základné imanie MUSÍ ostať alebo možem tych 5000 eur použit na kúpu napr. dodávky, náradia...

Keby sa jednalo o stavebnú firmu tak by som si asi zobral úver aby som vobec mohol začat a ako sa potom tento úver kryje aby som aj niečo zarobil?
avalik
03.03.13,10:44
odporucam prestudovat obchodny zakonnik http://www.zakonypreludi.sk/zz/1991-513/znenie-20130201

a najst si uctovnicku ... sro vedie podvojne uctovnictvo

ZI je mozne po zalozeni spolocnosti pouzit

co sa tyka uveru - najlepsie je zistit si v bankach - nie kazda banka poskytuje uver zacinajucim podnikatelom ... uver si ale mozes vziat na seba so vsetkymi dosledkami a peniaze pozicat sro
sroservis
09.03.13,23:20
ja len doplnim, ze pri 1 osobovej sro musite splatit cely vklad pred podanim navrhu na zapis sro do or, druha vec je, ze nasa pravda uprava je v tomto smere dost benevolentna a nevyzaduje, aby bol vklad fyzicky zlozeny na bankovom ucte, ale k zapisu do or sa vyzaduje len vyhlasenie spravcu vkladu /zvycajne zakladatela/ o splateni vkladu.
karacenka
12.03.13,10:31
zdravím , potrebujem konkrétne vysvetliť ako zaúčtujem vznik sro do účtovníctva
Firma vznikla 09/2012 - 1 spoločník
Výška ZI 5000 EUR
Splatené ZI bolo takto : 3000 EUR vkladom na účet
2000 EUR vkladom do pokladne

s ostatným účtovaním už nemám problém /faktúry, bank. výpisy, pokladňa......./ , len to prvé zaúčtovanie , to naštartovanie hlavnej knihy , je pre mňa španielska dedina .
Poprosím, nech mi niekto napíše postup.
Ďakujem pekne.
karacenka
13.03.13,17:30
prosííííím poraďte niekto. Viem, že máte teraz veľa práce, ale aj tak poprosím poradiť